E-mail

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Flaga Unii Europejskiej
przejdź do informacji o Regionalnym Funduszu Inwestycji Lokalnych
ePUAP
Biulety Informacji Publicznej UM Opole
RSS

Izabela Trojanowska

Dla Mieszkańca
Zdjęcie Izabeli Trojanowskiej

Izabela Trojanowska – piosenkarka i aktorka, w trakcie swojej kariery muzycznej piosenkarka współpracowała m.in. z Budką Suflera, Janem Borysewiczem oraz Tadeuszem Nalepą. Na dorobek płytowy artystki składają się takie albumy jak: „Iza” (1981 r.), „Układy” (1982 r.), „Chcę inaczej” (1996 r.) czy „Na skos” (2016 r.). W dorobku artystycznym piosenkarki znalazły się takie hity jak: „Wszystko czego dziś chcę”, „Pieśń o cegle”, „Tyle samo prawd, ile kłamstw”, „Jestem twoim grzechem”.
W 1971 r. Izabela Trojanowska wzięła udział w koncercie „Debiuty” na IX KFPP w Opolu. Za piosenkę „O czym marzą zakochani” 16-letnia piosenkarka otrzymała II nagrodę. Na XVIII KFPP w Opolu w 1980 r. artystka wystąpiła wraz z Budką Suflera w koncercie „Od Opola do Opola” z utworem „Tyle samo prawd, ile kłamstw”. Podczas koncertu „Premiery” zaprezentowała piosenkę „Wszystko czego dziś chcę”. Za oba utwory otrzymała nagrodę główną „za najlepszą interpretację”. Z XVIII KFPP Izabela Trojanowska wróciła także z nagrodą Miss Obiektywu. Rok później, na XIX KFPP, piosenkarka wystąpiła z grupą Stalowy Bagaż, z którą wykonała utwór „Pieśń o cegle” oraz „Na bohaterów popyt już minął”.
Podczas 54. KFPP w Opolu w 2017 r. Izabela Trojanowska wystąpiła w koncercie „Premiery” z utworem „Skos”. W 2020 r., na 57. KFPP w Opolu, Izabela Trojanowska wystąpiła w koncercie „Festiwal, festiwal!!! – złote opolskie przeboje”, świętując 40-lecie pracy artystycznej. Wokalistka zaprezentowała swoje największe hity – „Tyle samo prawd, ile kłamstw” oraz „Wszystko czego dziś chcę”. Wystąpiła również podczas koncertu „Cisza jak ta”, poświęconego pamięci Romualda Lipki, wykonując piosenkę „Wszystko czego dziś chcę”. Ponadto w 2020 r. Izabela Trojanowska odsłoniła na opolskim rynku pamiątkową tablicę w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki.

 

 

 

Kontaktdaten
Wydział Promocji
ul. Koraszewskiego 7-9
45-011 Opole
bp [at] um.opole.pl
Lage