E-mail

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Flaga Unii Europejskiej
przejdź do informacji o Regionalnym Funduszu Inwestycji Lokalnych
ePUAP
Biulety Informacji Publicznej UM Opole
RSS
Dostępność w urzędzie
Tekst prosty do czytania ETR
Tłumacz języka migowego

Równość we współczesnej Europie

Dla Mieszkańca
baner

W dniu 9 września 2021 roku oraz w dniach od 17 do 18 września 2021 roku w Opolu oraz w miastach partnerów projektu realizowany był projekt „Równość we współczesnej Europie – redefinicja pojęcia” - Equality in modern Europe – Redefinition of the notion.

Z powodów obostrzeń związanych z Covid-19 projekt miał charakter hybrydowy. W tym celu zostały zorganizowane i zrealizowane warsztaty oraz debaty i spotkania on-line oraz stacjonarnie w mieście lidera – Opolu. Na potrzeby realizacji projektu utworzono profil w mediach społecznościowych: Equality in modern Europe

Głównym celem projektu, było poznanie poglądów obywateli i ekspertów z różnych miast partnerskich na temat równości we współczesnej Europie. Dzięki wspólnym warsztatom i dyskusjom on-line uczestnicy mogli pochylić się nad fundamentalnym zagadnieniem budującym wspólną Europę jakim jest pojęcie równości. Podzielić się pomysłami na temat roli obywateli w europejskiej polityce społecznej; omówić, w jaki sposób pojęcie równości ewoluowało w XX wieku oraz nawiązać kontakty, które pomogą w dalszej współpracy i działaniach.
W debacie on-line wzięli również udział goście z partnerskiego miasta lidera projektu – Opola, ukraińskiego miasta Iwano-Frankiwsk.

Projekt umożliwił spotkanie 130 obywateli, z których 37 pochodziło z miasta Opola (Polska), 15 z miasta Ingolstadt (Niemcy), 25 z miasta Alytus (Litwa), 32 z miasta Szekesfehervar (Wegry), 21 z miasta Cento (Włochy).

 

tabela

 

Projekt „Równość we współczesnej Europie – redefinicja pojęcia” realizowany był w ramach programu „Europa dla Obywateli 2014 - 2020”, Komponent 2. Demokratyczne zaangażowanie i uczestnictwo obywatelskie, Działanie 2.1 Partnerstwo miast.

                                                                               

 

 

Zubehör
Kontaktdaten
Wydział Kultury, Turystyki i Współpracy Zagranicznej
ul. Żeromskiego 3
45-053 Opole
77 54 11 421 / 422 / 434 / 451 / 452
Lage