Zdjęcie Andrzeja Rosiewicza[0]

Andrzej Rosiewicz

Dla Mieszkańca

Andrzej Rosiewicz to nie tylko popularny piosenkarz, satyryk i autor tekstów, ale także tancerz, gitarzysta oraz choreograf. W latach 70. związany był jako solista, kompozytor i autor tekstów z Asocjacją Hagaw. W swojej twórczości często komentuje bieżące wydarzenia społeczno-polityczne, nie stroniąc od satyry i ostrego humoru. Do jego najbardziej znanych przebojów należą piosenki: „Chłopcy radarowcy”, „Czy czuje pani cza-czę”, „Najwięcej witaminy” i „Czterdzieści lat minęło” – piosenka z serialu „Czterdziestolatek”.
Andrzej Rosiewicz jest czterokrotnym laureatem KFPP w Opolu. Utwór „Najwięcej witaminy”, który Andrzej Rosiewicz zaśpiewał na opolskiej estradzie w 1980 r., przyniósł mu pierwszą nagrodę w koncercie „Premiery”.
W 2014 r. Andrzej Rosiewicz odsłonił swoją pamiątkową gwiazdę w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki na opolskim rynku. Artysta udowodnił, że jest w doskonałej formie fizycznej – podczas uroczystości skakał, tańczył oraz robił pompki. Powiedział również, że opolskie festiwale, zwłaszcza te dawne, wspomina wspaniale.

Kontaktdaten
Wydział Promocji
ul. Koraszewskiego 7-9
45-011 Opole
bp [at] um.opole.pl
Lage
Tags
Andrzej Rosiewicz
Aleja Gwiazd Polskiej Piosenki
aleja gwiazd
KFPP
Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki

Source url: https://www.opolet1.umopole.stronazen.pl/de/node/9841

Anhänge
  • [0] https://www.opolet1.umopole.stronazen.pl/sites/default/files/styles/content_image/public/field_image/2021-08/Andrzej%20Rosiewicz%2C%20fot.%20S%C5%82awomir%20Mielnik%2C%20mpp_4406_627.jpg?h=6f977e8c&itok=d4tsnvbr