Zdjęcie zespołu Myslovitz[0]

Myslovitz

Dla Mieszkańca

W 1995 r.  na XXXII KFPP w Opolu zespół Myslovitz wystąpił podczas koncertu „Rock w Opolu”, prezentując utwory „Myslovitz”, „Maj” oraz „Moving Revolution”. Występ grupy wspomniał w jednej z rozmów Muniek Staszczyk „To było na festiwalu w Opolu, koncert niekomercyjny, jak na tę imprezę, zatytułowany «Rock w Opolu», chyba w 1995 roku […]. Wtedy mój kolega Józek, który w tamtym momencie zajmował się Myslovitz, poznał mnie z nimi. Bardzo ich chwalił. Zostałem na próbie i bardzo mi się spodobało”.
Zespół pojawiał się w kolejnych latach na opolskim festiwalu. Na XLI KFPP w Opolu w 2004 r. został nagrodzony SuperJedynką w kategorii rockowa płyta roku za album „Korova Milky Bar”. W 2005 r. na XLII KFPP w Opolu zespół wystąpił w koncercie „Wielkie, większe największe czyli 80-lecie Polskiego Radia”, podczas którego wykonał „Białą flagę” Republiki. Podczas tego festiwalu grupa otrzymała też nagrodę „Artysta bez granic” przyznawaną przez TVP Polonia.

 

Dane kontaktowe
Wydział Promocji
ul. Koraszewskiego 7-9
45-011 Opole
bp [at] um.opole.pl
Lokalizacja
Tagi
Myslovitz
Aleja Gwiazd Polskiej Piosenki
aleja gwiazd
KFPP
Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki

Adres źródłowy: https://www.opolet1.umopole.stronazen.pl/dla-mieszkanca/myslovitz

Załączniki
  • [0] https://www.opolet1.umopole.stronazen.pl/sites/default/files/styles/content_image/public/field_image/2021-09/Myslovitz%2C%20fot.%20Krzysztof%20%C5%9Awiderski%2C%20mpp_3225_124.jpg?h=bdf86c25&itok=GuoJjyQT