Od stycznia droższe bilety MZK

Komunikaty
Miasto
autobus MZK Opole[0]

3,40zł za jednorazowy przejazd w taryfie normalnej i 1,70 za bilet ulgowy – od nowego roku zmieniają się ceny dla korzystajacych z przejazdów komunikacją miejską w Opolu. Wzrost cen zatwierdzili w czasie listopadowej sesji miejscy radni.

Bilety jednorazowe, które obowiązywały do tej pory, będą ważne do końca czerwca przyszłego roku. Po tym czasie nie będą one podlegać wymianie ani zwrotowi. Będzie można jednak wymienić je na aktualne uiszczając dopłatę. Bilety okresowe, zakupione przed 1 stycznia 2022 roku, zachowują swoją ważność przez cały okres, na jaki zostały wydane.

Za przejazd linią nocną trzeba będzie zapłacić 4,20 zł. Bilet jednorazowy pozamiejski dzienny będzie natomiast kosztował 4,40 zł, uczniowie i inne osoby uprawnione do ulgi zapłacą za niego 2,20 zł. Od stycznia wyższe będą też bilety okresowe – bilet 30-dniowy imienny miejski będzie kosztował 98 zł (w taryfie normalnej), a pozamiejski 130 zł.

Pomimo wzrostu cen za przejazdy, MZK Opole nadal pozostaje jednym z najtańszych przewoźników w kraju. Wśród miast wojewódzkich tańsze przejazdy będą tylko w Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze (3 zł za bilet normalny). Więcej płacą mieszkańcy Kielc, Lublina (po 3,60 zł) i Łodzi (3,80 zł), a także Białegostoku, Szczecina i Katowic (4 zł). Najdrożej jest w Poznaniu i Krakowie – w tych miastach bilet jednorazowy normalny to koszt 6 zł.

W miastach o porównywalnej wielkości do Opola jest podobnie. Od nowego roku taniej będzie tylko Kędzierzynie-Koźlu, Pile i Ostrowcu Świętokrzyskim (3 zł) oraz w Elblągu, gdzie za jednorazowy przejazd trzeba będzie zapłacić 3,20zł. W Koninie bilet będzie kosztował 3,80 zł. W Koszalinie, Częstochowie, Gnieźnie, Kaliszu oraz Inowrocławiu bilet normalny kosztuje 4 zł. Drożej jest w  Gdyni-Wejherowie (4,40zł), a także Jeleniej Górze, Bielsku-Białej i Tarnowie (po 5 zł).

Źródło: Czas na Opole

 

Dane kontaktowe
Urząd Miasta Opola
ul. Rynek 1A
45-015 Opole
77 45 11 800
urzad [at] um.opole.pl
Lokalizacja
Tagi
MZK Opole
autobusy
Bilety

Adres źródłowy: https://www.opolet1.umopole.stronazen.pl/dla-mieszkanca/aktualnosc/od-stycznia-drozsze-bilety-mzk

Załączniki
  • [0] https://www.opolet1.umopole.stronazen.pl/sites/default/files/galerie/Aktualno%C5%9Bci/autobus%20%284%29.jpg