Polonez maturzystów na opolskim rynku

Miasto
fot. Czas na Opole[0]

Miasto Opole  wraz z Uniwersytetem Opolskim oraz opolskim oddziałem Gazety Wyborczej zapraszają na 20. Poloneza Maturzystów. Spotykamy się na rynku w czwartek 21 kwietnia o godzinie 13.00.

baner[1]

 

Tradycyjnie poloneza poprowadzi Zygmunt Babiak, aktor Opolskiego Teatru Lalki i Aktora. Towarzyszyć mu będzie Kamila Świerc, Miss Polski oraz Miss Opolszczyzny 2017. W korowodzie z maturzystami zatańczą Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola oraz dr hab. Izabella Pisarek, prorektor ds. kształcenia i studentów z Uniwersytetu Opolskiego.

Polonez w rynku to wydarzenie wyjątkowe, i to nie tylko dlatego, że każdy, kto bierze w nim udział, świetnie się bawi. Polonez przynosi bowiem szczęście na maturze. Wieść gminna niesie, że kto weźmie w nim udział, może być pewien, że zda maturę.
Udział w polonezie jest przy tym okazją, by zostać uwiecznionym na wielkim pamiątkowym zdjęciu, które będzie wykonane z ratuszowego okna. Fotografia zostanie opublikowana w „Gazecie Wyborczej” 22 kwietnia. Na pamiątkę rozdane zostaną również certyfikaty uczestnictwa w wydarzeniu. Nie może Was tam zabraknąć.

PROGRAM:

12.30 – zbiórka uczniów – rynek, przed tylnymi schodami ratusza,
12.30 –12.50 – konkursy z nagrodami
12.50 – próba układu choreograficznego,
13:00 – uroczyste zatańczenie poloneza,
13.30 –13.45 – wspólne zdjęcie maturzystów, następnie wręczenie certyfikatów

 

Dane kontaktowe
Wydział Promocji
ul. Koraszewskiego 7-9
45-011 Opole
bp [at] um.opole.pl
Lokalizacja
Tagi
polonez maturzystów
Gazeta Wyborcza
uniwersytet Opolski
matura

Adres źródłowy: https://www.opolet1.umopole.stronazen.pl/dla-mieszkanca/aktualnosc/polonez-maturzystow-na-opolskim-rynku

Załączniki
  • [0] https://www.opolet1.umopole.stronazen.pl/sites/default/files/field_header_image/Wydarzenia/Wydarzenia%20Ania/polonez_1.jpg
  • [1] https://www.opolet1.umopole.stronazen.pl/sites/default/files/field_header_image/Wydarzenia/Wydarzenia%20Ania/baner_259.jpg