E-mail

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Flaga Unii Europejskiej
przejdź do informacji o Regionalnym Funduszu Inwestycji Lokalnych
ePUAP
Biulety Informacji Publicznej UM Opole
RSS
Dostępność w urzędzie
Tekst prosty do czytania ETR
Tłumacz języka migowego

Sprawozdanie z realizacji Programu współpracy za 2019 rok

Dla Mieszkańca
Osoba pisząca na kartce
Zachęcamy do zapoznania się ze sprawozdaniem Prezydenta Miasta Opola z realizacji Programu współpracy Miasta Opola z organizacjami pozarządowymi i innymi uprawnionymi podmiotami na rok 2019.
To kolejny obfity rok nie tylko pod względem zwiększającej się kwoty finansowej przeznaczonej na współpracę, ale też rosnącego zaangażowania organizacji pozarządowych w życie mieszkańców i rozwój obywatelski Opola. Wzajemna współpraca staje się coraz bardziej efektywna i przemyślana. Dobra praktyka, a jednocześnie jedna z form współpracy pozafinansowej, sprawiają że wzajemne informowanie się o planach i podejmowanych inicjatywach jest nieodłącznym elementem współpracy miasta z organizacjami.
Znacząca część priorytetowych zadań miejskich jest organizowana przez organizacje pozarządowe. Liderzy społeczni działają blisko mieszkańców i angażują ich w ideę samoorganizacji oraz zrzeszania się. Dzięki temu rozwijamy wspólnie społeczeństwo obywatelskie, w którym nie brakuje obywateli twórczych w swoim działaniu. Przez lata organizacje pozarządowe wypracowały sobie w Opolu ważne miejsce - w zespołach konsultacyjnych i ciałach dialogu, przez co wzmacniamy partycypacyjny model przyjmowania miejskich programów i strategii.
Sektor pozarządowy, to ważny filar aktywności społecznej. Wiemy jak wiele Państwo oddają innym, często nie zważając na czas, koszty i trudności. Za ten ogromny zapał, zaangażowanie i skuteczność dziękujemy!
Życzymy wielu sukcesów dla Państwa organizacji, licząc że będziemy mogli wspierać kolejne cenne i ciekawe oferty kierowane do mieszkańców Opola.
 
Kontaktdaten
Centrum Dialogu Obywatelskiego
ul. Damrota 1
45-064 Opole
77 446 15 70 / 77 446 15 74
ngo [at] um.opole.pl

dzielniceatum [dot] opole [dot] pl

 

 

 

Lage