E-mail

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Flaga Unii Europejskiej
przejdź do informacji o Regionalnym Funduszu Inwestycji Lokalnych
ePUAP
Biulety Informacji Publicznej UM Opole
RSS
Miasto
Kultura

Trwa 5. Festiwal Książki Opole 2021

Festiwal Ksiązki 2021

W dniach 11 - 13 czerwca 2021 roku na Placu Wolności odbywa się piąta jubileuszowa edycja największego wydarzenia literackiego na Opolszczyźnie - 5. Festiwalu Książki Opole 2021.

W drugi weekend czerwca będziemy gościć pisarzy, osoby związane z kulturą i muzyką. Na plenerze wydawniczym, w których udział biorą największe polskie wydawnictwa, zaprezentowane zostaną nowości i premiery książkowe. Wydarzenie będzie miało miejsce na Placu Wolności i jak w latach poprzednich zielony park zamieni się w tętniące życiem Miasteczko Literackie.

 

program festiwalu

 

- Zablokowaliśmy pół mojego rodzinnego Opola, przy okazji pokazując, że w tym kraju jednak się czyta. I to na potęgę! – wspomniał Remigiusz Mróz podczas czwartego festiwalu książki.

Festiwal doczekał się już piątej jubileuszowej edycji i od 2016 roku pokazuje mieszkańcom Opola oraz przybyłym gościom, że warto czytać, pisać i tworzyć. Łącznie we wszystkich edycjach udział wzięło kilkadziesiąt tysięcy osób, miało miejsce blisko 200 spotkań autorskich, a do Opola przyjechało ponad 300 wydawnictw.

- Można powiedzieć, iż Opole, to stolica polskiej książki, dlatego że za każdym razem, a byłem  już kilka razy w Opolu jako autor na spotkaniach autorskich, i za każdym razem to były rewelacyjne spotkania, najlepsze z możliwych. Naprawdę wielki szacunekMaciej Orłoś – wspominał podczas drugiej edycji wydarzenia.    

- Było cudownie, wspaniała atmosfera i ludzie z niesamowitą energią! – wspominała Beata Pawlikowska podczas czwartej edycji festiwalu.

Na plenerowej scenie piątego festiwalu książki będziemy gościć takich autorów jak: Katarzyna Nosowska, Wojciech Jagielski, Agnieszka Maciąg, Vincent Sewerski, Tomasz Kammel, Marek Niedźwiedzki, Joanna Bator i wielu innych. Pomimo tak krótkiego czasu na organizację Festiwalu oraz aktualnej sytuacji pandemicznej, zadbaliśmy o to aby festiwalowy program był ciekawy i oryginalny. Niestety w tym roku ze względów bezpieczeństwa nie odbędą się wydarzenia współtowarzyszące, takie jak warsztaty oraz koncerty. Plener Wydawniczy cieszy się również ogromnym zainteresowaniem, wśród największych polskich wydawnictw. - Do Opola przyjedzie około 60 wystawców z całej Polski – wspomina Judyta Gralka – organizator.

 

festiwal książki

 

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Fabryka Inspiracji PL, pomysłodawcą i inicjatorem drukarnia Opolgraf. Wydarzenie wspiera Miasto Opole, a głównym partnerem Fundacji Fabryka Inspiracji PL jest Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu.

 

 

Załączniki
jpg Plakat
jpg Program
Dane kontaktowe
Wydział Promocji
ul. Koraszewskiego 7-9
45-011 Opole
bp [at] um.opole.pl
Lokalizacja