Natura

Nabór wniosków - dotacja z Programu czyste powietrze – oddech dla Opola

Czyste Powietrze - Oddech dla Opola

Prezydent Miasta Opola ogłasza nabór wniosków o udzielenie dotacji celowych ze środków budżetu Miasta Opola w ramach programu „Programu czyste powietrze – oddech dla Opola” na zadania zaplanowane do realizacji w roku 2022.

Od 10 stycznia do 30 czerwca 2022 roku lub do wyczerpania środków finansowych przeznaczonych w budżecie Miasta Opola na 2022 rok na realizację Programu, osoby zainteresowane uzyskaniem dotacji mogą składać wnioski o udzielenie dotacji celowej na zmianę ogrzewania opartego na paliwie stałym na ogrzewanie proekologiczne w lokalu lub budynku poprzez:

1)  przyłączenie do sieci ciepłowniczej;
2)  wykonanie ogrzewania gazowego, elektrycznego, olejowego;
3)  montaż pompy ciepła;
4)  montaż kotła na paliwo stałe (z wyłączeniem kotłów na paliwo węglowe) spełniającego minimum standard emisyjny zgodny z Ekoprojektem, jeżeli korzystanie z tego typu sposobu ogrzewania jest zgodne z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, w przypadku realizacji zadania na terenie objętym planem.

Wnioski należy składać w Biurze Obsługi Obywatela Urzędu Miasta Opola Rynek 1A (parter) lub przez umieszczenie w urnie podawczej ustawionej przy wejściu głównym Urzędu Miasta Opola, Plac Wolności 7-8. Można też przesłać je na adres: Urząd Miasta Opola, Rynek 1A, 45-015 Opole.
W razie pytań prosimy o kontakt z pracownikami Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Opola - tel. 77 54 11 375, 77 45 11 910.

Więcej informacji dostępnych jest pod adresem: www.niskaemisjaopole.pl/dofinansowania-na-ekologiczne-ogrzewanie

Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa
Pl. Wolności 7-8 / ul. Krawiecka 13