Dodatek osłonowy

komputer

Miejskie Centrum Świadczeń w Opolu informuje, że można się ubiegać o przyznanie dodatku osłonowego w terminie do dnia 31 października 2022 roku. Należy się on osobom, których przeciętne miesięczne dochody nie przekraczają 2100zł w gospodarstwie jednoosobowym albo 1500zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym.

Wysokość dodatku uzależniona jest od liczby osób wchodzących w skład gospodarstwa domowego oraz źródła ogrzewania gospodarstwa.

Wniosek o wypłatę dodatku osłonowego będzie można złożyć osobiście w Miejskim Centrum Świadczeń w Opolu lub pocztą na adres: ul. Ozimska 19, 45-057 Opole,   albo przez platformę ePuap.

Uwaga! Wnioski wysłane ePuapem jako załączniki powinny być podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub profilem zaufanym.

Formularz wniosku o dodatek można pobrać na stronie: www.mcs.opole.pl

Treść ustawy o Dodatku osłonowym: www.dziennikustaw.gov.pl/DU/2022/1

Miejskie Centrum Świadczeń w Opolu