Festiwal Książki Opole 2022 - wraca w wielkim stylu

festiwal

Wielkie święto literatury odbędzie się po raz szósty w naszym mieście w dniach 3 - 5 maja 2022 roku. To największe targi książki na Opolszczyźnie połączone z wyjątkowymi wydarzeniami m.in.: spotkaniami autorskimi, warsztatami i koncertami.

planer

Wydarzenie będzie miało miejsce na Placu Wolności i jak w latach poprzednich zielony park zamieni się w tętniące życiem Miasteczko Literackie. „Najlepszy Festiwal. Polecam! „ –  wspominał Jakub Żulczyk, „Po prostu było przecudownie. Naprawdę wspaniała publiczność. Jestem za to totalnie wdzięczna i szczęśliwa!” – komentuje Katarzyna Nosowska.

Na plenerowej scenie szóstego festiwalu książki zagoszczą ponownie gwiazdy polskiej literatury: Katarzyna Grochola, Remigiusz Mróz, Agnieszka Maciąg, Ewa Woydyłło-Osiatyńska, Piotr Zychowicz, Katarzyna Bonda, Marcin Meller i wielu innych. Nie zabraknie także koncertów. Zagrają: Waglewski &Pospieszalski oraz Eskaubei i Tomek Nowak Quartet Mr. Krime - band który regularnie łączy ze sobą świat jazzu i hip hopu. Dodatkowo w tym roku festiwal zaskoczy nas dawką śmiechu, w postaci Stand-Up Tomasza Jachimka.

Na plenerze wydawniczym, w których udział biorą największe polskie wydawnictwa, zaprezentowane zostaną nowości i premiery książkowe. W tym roku będziemy gościć w Opolu około 80 wystawców z całej Polski. Jest to rekordowa edycja pod tym względem – wspomina Judyta Gralka – organizatorka wydarzenia z drukarni Opolgraf.

Festiwal doczekał się już szóstej edycji i od 2016 roku pokazuje mieszkańcom Opola oraz przybyłym gościom, że warto czytać, pisać i tworzyć. Łącznie we wszystkich edycjach udział wzięło kilkadziesiąt tysięcy osób, miało miejsce blisko 300 spotkań autorskich, a do Opola przyjechało ponad 300 wydawnictw. „Opole to Festiwal, oczywiście Festiwal Książki. Polecam bardzo serdecznie. Czytanie jest ważne, ja nawet nie wiem czy czytanie nie jest najważniejsze w życiu, więc proszę czytajcie książki.” - Marek Niedźwiecki - wspominał podczas piątej edycji wydarzenia. „Było cudownie, wspaniała atmosfera i ludzie z niesamowitą energią!” – wspominała Beata Pawlikowska podczas piątej edycji festiwalu.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Fabryka Inspiracji PL, a pomysłodawcą i inicjatorem drukarnia Opolgraf.

Szczegółowe informacje na stronie Organizatora: https://festiwalksiazki.pl

Program w załączeniu.

jpg Program