E-mail

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Flaga Unii Europejskiej
przejdź do informacji o Regionalnym Funduszu Inwestycji Lokalnych
ePUAP
Biulety Informacji Publicznej UM Opole
RSS
Dostępność w urzędzie
Tekst prosty do czytania ETR
Tłumacz języka migowego
Miasto
Natura

Kamionka "Piast" zyskuje nowe oblicze

wizualizacja

Na terenie kamionki Piast powstaje nowy teren rekreacyjny dla mieszkańców, gdzie rozpoczęły się już pierwsze prace porządkowe, polegające na usuwaniu zalegającego gruzu oraz wytyczenia ciągów komunikacyjnych: pieszych i rowerowych.

 

Prace budowlane Kamionka Piast

 

Dodatkowo wyznaczono miejsca pod przyszłe punkty widokowe i altany. Rozpoczęła się też budowa boiska do piłki nożnej, które zastąpi planowane pierwotnie do siatkówki i badmintona. Decyzja taka została podjęta, aby boisko służyło przez większą część roku, a nie tylko latem.

 

wizualizacja

 

Jednocześnie kamionka pozostanie terenem objętym ochroną, niedostępnym do kąpieli, ale nadal będą z niej mogli korzystać nurkowie. Dlatego od strony ulicy Wapiennej powstaje specjalna stanica, a docelowo także pomost pływający.

 

Wizualizacja

 

Na siedmiu hektarach w południowo-zachodniej części kamionki planowane są też nowe nasadzenia drzew i trawników, powstaną także: plac zabaw, dwa miejsca piknikowe, wybieg dla psów, siłownia „pod chmurką”. Rewitalizacja kamionki zakłada też likwidację pozostałości po hali nieistniejącej cementowni, ale zachowanych zostanie kilka elementów tego budynku, na którego miejscu powstanie parking z 50 miejscami.

 

Prace budowlane kamionka Piast

 

 

 

 

Dane kontaktowe
Wydział Promocji
ul. Koraszewskiego 7-9
45-011 Opole
bp [at] um.opole.pl
Lokalizacja