Koncert "Schody do Wolności" już 14 maja

baner

Marszałkowie Andrzej Buła i Zbigniew Kubalańca zapraszają na koncert "Schody do wolności", który odbędzie się w dniu 14 maja 2022 roku w Amfiteatrze o godzinie 19:30.

Koncert jest kontynuacją inicjatywy samorządu województwa opolskiego, zapoczątkowanej w 2021 roku. Ubiegłoroczny koncert, poświęcony tematyce szeroko pojętej wolności jako wartości nadrzędnej w życiu narodów, społeczności i jednostki, spotkał się z gorącym przyjęciem widowni.

Motywem przewodnim koncertu jest wolność, więc w tym roku nie sposób uniknąć odniesień do wojny w Ukrainie i tragicznych wydarzeń, które dotykają jej mieszkańców.

14 maja na deskach amfiteatru wystąpią znani artyści polskiej sceny muzycznej, jak również artyści związani z Opolszczyzną  – będą to m. in. Andrzej Krzywy, Małgorzata Ostrowska, Katarzyna Stankiewicz, Anna Wyszkoni, Michał Szpak, Magdalena Meg Krzemień, Natalia Kryjom, Mateusz Gędek, Jędrzej Skiba.

Plakat

Artystom towarzyszyć będzie zespół muzyczny pod kierownictwem Krzysztofa Pszony. Koncert poprowadzi Robert Janowski.

Darmowe wejściówki do odebrania 12 maja (CZWARTEK) od godz. 16.00 - w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, ul. Ostrówek 5 - 6 (hol).

Szczegółowe informacje oraz gdzie można otrzymać wejściówki: www.opolskie.pl/2022/05/schody-do-wolnosci-koncert-juz-14-maja

Plakat w załączeniu.

jpg Plakat