Natura

Konkurs "Segregujemy odpady"

dziecko rysuje ołówkiem

Ekologię masz w genach? Weź udział konkursie plastycznym „Segreguję odpady – dbam o dobro ziemi”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Aglomeracja Opolska.

Konkurs adresowany jest do wszystkich przedszkolaków oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu Aglomeracji. Zadaniem uczestników jest przygotowanie pracy plastycznej związanej z tematyką segregacji. Każda placówka może zgłosić 10 prac – w dowolnym rozmiarze i technice (np. malarstwo, rysunek, wyklejanka, kolaż itp.).

Celem konkursu jest m.in. promocja racjonalnej gospodarki odpadami, zrównoważonego rozwoju i ekologicznego oraz kształtowanie postaw odpowiedzialności za stan środowiska i segregację odpadów.

Termin składania prac upływa 28 lutego 2020r. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe i upominki.

W załączeniu regulamin konkursu i karta zgłoszenia.

Szczegóły na stronie internetowej:

Urząd Miasta Opola
ul. Rynek 1A