E-mail

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Flaga Unii Europejskiej
przejdź do informacji o Regionalnym Funduszu Inwestycji Lokalnych
ePUAP
Biulety Informacji Publicznej UM Opole
RSS
Dostępność w urzędzie
Tekst prosty do czytania ETR
Tłumacz języka migowego
Miasto
Kultura

Kulturalnie mimo wszystko. Przewodnik po wydarzeniach online

Aneks GWS

Pomimo trudnej sytuacji epidemicznej i obostrzeniom, które dotknęły również instytucje kultury, te nadal funkcjonują i nie zapominają o swoich odbiorcach. W tym tygodniu zapraszamy do udziału online w kilku ciekawych przedsięwzięciach przygotowanych przez miejskie jednostki. 

Galeria Sztuki Współczesnej postanowiła wykorzystać możliwości jakie daje Galeria Aneks – kameralna, witrynowa przestrzeń znajdująca się w przejściu między galerią i Teatrem im. Jana Kochanowskiego. „Na żywo” (choć przez szybę) zaprezentuje kilkanaście realizacji – performansów, instalacji, obiektów, form dokamerowych, prac audio i video – które, w większości, powstały w ostatnich miesiącach (niektóre dopiero powstają) i odnoszą się do aktualnych, covidowych i nie tylko, wydarzeń. Prezentacje przyjmą formę jedno lub kilkudniowych „wrzutek” w przestrzeni Aneksu, a cała akcja trwać będzie nieco ponad czterdzieści dni, będąc jednocześnie bezpieczną alternatywą wobec okresu przymusowej izolacji przed monitorami komputerów. W terminie od 18 do 22 grudnia seria dokamerowych performansów Macieja Toporowicza "Życie w czasach zarazy"
Więcej informacji: www.galeriaopole.pl/maciej-toporowicz-zycie-w-czasach-zarazy

Teatr Lalki i Aktora zaprasza na nowy, filmowy cykl "Na dom w Czarnolesie", w którym będzie przypominać twórczość Jana Kochanowskiego – artysty uważanego za jednego z najwybitniejszych twórców renesansu w Europie i poetę, który najbardziej przyczynił się do rozwoju polskiego języka literackiego. Czarnolas to miejsce, do którego poeta uciekł w poszukiwaniu spokoju i szczęścia. Miał dosyć życia dworskiego, pełnego intryg i niepokojów. I właśnie tam, 18 czerwca 1574 roku, osiedlił się na stałe. Na cykl zapraszają: Anna Jarota, Agnieszka Zyskowska-Biskup, Zygmunt Babiak, Krzysztof Jarota i Andrzej Szymański.
Więcej informacji: www.teatrlalki.opole.pl/ na-dom-w-czarnolesie-zapowiedz

Muzeum Polskiej Piosenki prezentuje na swoim fanpage'u cykl wspomnień pod tytułem „Wielcy nieobecni”, gdzie w krótkiej formie nagrań wideo przywołują pamięcią artystów polskiej estrady oraz postacie związane ze światem piosenki, których nie ma już z nami. 
Więcej informacji: www.facebook.com/muzeumpolskiejpiosenki

Tradycyjnie już NCPP przygotowało kolejny odcinek cyklu muzycznego "Dźwięki wielkiej płyty". To historia polskiej muzyki rozrywkowej w nietuzinkowym ujęciu dziennikarzy Agnieszki Szydłowskiej, Bartka Chacińskiego i Jarosława Szubrychta. Do tej pory można było obejrzeć odcinki poświęcone m.in. płycie "Granda" Brodki, "Skandal" Molesty czy "Korowodu" Grechuty/Anawa. Emisja kolejnego odcinka na kanałach społecznościowych NCPP - Facebook, Youtube oraz Instagram w czwartek o godzinie 20:00.
 

Dane kontaktowe
Wydział Promocji
ul. Koraszewskiego 7-9
45-011 Opole
bp [at] um.opole.pl
Lokalizacja