Natura

Miasto Opole samorządowym liderem inwestycji

Władze miasta z nagrodą

Na XIX Samorządowym Forum Kapitału w Katowicach prezydent Opola odebrał statuetkę przyznaną naszemu miastu za największą wartość inwestycji w latach 2018-2020 w gronie miast wojewódzkich. Co ważne, to druga tego typu nagroda dla Opola z rzędu.

dyplom

– To nagroda drużynowa, na którą pracowało wiele osób. To także dzięki swoim mieszkańcom Opole jest prawdziwym liderem i pięknieje z dnia na dzień – cieszy się Arkadiusz Wiśniewski, który do  Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach zawitał wspólnie ze skarbniczką miasta Renatą Szymańską i jego sekretarzem Grzegorzem Marcjaszem.

Warto tu odnotować, iż Samorządowe Forum Kapitału i Finansów łączy najbardziej wpływowych przedstawicieli administracji samorządowej i publicznej ze światem biznesu i finansów w dyskusjach na temat gospodarki, rozwoju, trendów i innowacji. Wówczas to spotykają się marszałkowie, prezydenci, burmistrzowie, wójtowie, starostowie, radni, skarbnicy, sekretarze i wyżsi urzędnicy samorządowi, a także naukowcy i eksperci w swoich branżach.

Z biegiem czasu zyskało prestiż jednej z największych i najważniejszych profesjonalnych konferencji dla władz samorządowych w Polsce, podczas której dyskutuje się o problemach wykorzystania zasobów i aktywów, którymi samorząd dysponuje, do jak najskuteczniejszego realizowania polityk, strategii i zadań o charakterze lokalnym.

źródło: Czas na Opole