E-mail

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Flaga Unii Europejskiej
przejdź do informacji o Regionalnym Funduszu Inwestycji Lokalnych
ePUAP
Biulety Informacji Publicznej UM Opole
RSS
Dostępność w urzędzie
Tekst prosty do czytania ETR
Tłumacz języka migowego
Miasto

Miasto wspiera Szlachetną paczkę!

wolontariusze Szlachetnej Paczki

W tym roku w całym województwie opolskim wolontariusze Szlachetnej Paczki odwiedzili w sumie 398 rodzin, w tym kilkadziesiąt rodzin w Opolu. Jak się okazuje, pomimo pandemii, nie brakuje osób chętnych do udzielania pomocy i wszystkie potrzebujące rodziny błyskawicznie znalazły swoich darczyńców.
 - Z uwagi na stan epidemiologiczny w kraju, obawialiśmy się, że znalezienie darczyńców będzie mocno utrudnione. Jak się jednak okazało, nie wpłynęło to znacząco na nasz region – mówi Karolina Korzeniowska,  jedna z Liderek Szlachetnej Paczki w Opolu.  Praca wolontariuszy nie jest łatwa. Choć zespół Szlachetnej Paczki pracuje cały rok, to zintensyfikowane działania zaczynają się w okolicach września. To właśnie wtedy wolontariusze rozpoczynają poszukiwania potrzebujących. Następnie zespoły wolontariuszy udają się do rodzin by poznać ich historie, potrzeby, znajdują ich mocne strony, a także ustalają jaka pomoc jest potrzebna. - Oczywiście, wszystko z zachowaniem obowiązujących w tym roku i wyjątkowo dających się we znaki zasad sanitarnych - wyjaśnia Korzeniowska.
Po weryfikacji przez specjalistów, rodzina zostaje oficjalnie zamieszczona w bazie i widnieje na stronie  www.szlachetnapaczka.pl. Tam też odnajdują swoich bohaterów – Darczyńców. W trakcie Weekendu Cudów, który właśnie trwa, wolontariusze przekazują paczki potrzebującym rodzinom. - Podczas wręczania paczek widać autentyczne łzy szczęścia, radość, wdzięczność i niedowierzanie wypisane na twarzach rodzin. Bez wątpienia są to bardzo emocjonujące chwile, które zostają w pamięci na długie lata – podkreśla liderka akcji.
W ramach tegorocznej akcji wolontariusze noszą koszulki ufundowane przez Miasto Opole.

 

Dane kontaktowe
Urząd Miasta Opola
ul. Rynek 1A
45-015 Opole
77 45 11 800
urzad [at] um.opole.pl
Lokalizacja