Most Groszowy zamknięty na czas remontu

Most Groszowy, fot. J. Małkowski

Od poniedziałku (9 maja) opolanie nie będą mogli korzystać z popularnego Mostu Groszowego. Taka sytuacja potrwa przez mniej więcej miesiąc nie licząc weekendu na czas trwania Dni Opola.

Wszystko to ma związek zapowiadanym jeszcze w zeszłym roku dokończeniem malowania konstrukcji obiektu. Trzeba bowiem pomalować ją od dołu, co definitywnie zakończy cały remont.

Prace mogą potrwać miesiąc, jednak dokładny termin zakończenia jest zależny od panujących warunków atmosferycznych, m. in. odpowiedniej temperatury czy opadów – wyjaśnia Adam Leszczyński rzecznik prasowy opolskiego Ratusza.

Przypomnijmy, iż remont zaczął się w połowie sierpnia ubiegłego roku od usunięcia kilku ton kłódek, które przez lata były tam wieszane „na szczęście” przez zakochanych. Następnie konstrukcja została oczyszczona z rdzy, pokryta antykorozyjną powłoką, a na końcu pomalowana zieloną farba.

Tym samym przeprawa wygląda jak w momencie otwarcia w 1903 roku. Co ciekawe uważany jest za jeden z najpiękniejszych mostów dla pieszych w Polsce. Swoją nazwę nosi od pobieranego tu przed laty myta, czyli opłaty za przejście, która wynosiła jeden grosz.

Źródło: Czas na Opole

Biuro prasowe