E-mail

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Flaga Unii Europejskiej
przejdź do informacji o Regionalnym Funduszu Inwestycji Lokalnych
ePUAP
Biulety Informacji Publicznej UM Opole
RSS
Dostępność w urzędzie
Tekst prosty do czytania ETR
Tłumacz języka migowego
Miasto

Na dworcu Opole Główne powstaje nowy peron

Na dworcu Opole Główne powstaje nowy peron - plac budowy

Trwa remont na dworcu PKP w Opolu, dzięki któremu powstanie m.in. nowy peron – 1a, zapewniający obsługę pasażerską pociągów w kierunku Kędzierzyna-Koźla, Strzelec Opolskich oraz Fosowskich. Nowy peron nie tylko usprawni ruch pociągów pasażerskich, ale także zwiększy przepustowość stacji Opole Główne.
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na modernizacje odcinka linii Opole Groszowice – Opole Główne – Opole Zachodnie. Koszt to 275 mln zł. Prace, które już ruszyły, zostaną przeprowadzone na odcinku około 4 km, a ich zakres to przebudowa kilku dużych obiektów.
Modernizacja trzech mostów, remont trzech wiaduktów i budowa nowego peronu w Opolu usprawni ruch kolejowy na międzynarodowej trasie od Zgorzelca do Przemyśla. Szczególnie istotna będzie rozbudowa największego opolskiego mostu kolejowego nad Odrą. Przy istniejącym na wyspie Bolko obiekcie zostanie dobudowana nowa przeprawa. Po zakończeniu inwestycji, każdy tor będzie na osobnej konstrukcji. Wyremontowane zostaną także trzy kolejne przeprawy kolejowe w Opolu: nad kanałem Młynówka i Ulgi oraz nad Suchodołem. Zaplanowane są też prace na trzech wiaduktach nad ul. Powstańców Śląskich, ul. Krapkowicką i ul. Prószkowską. Przebadane i wyremontowane obiekty zapewnią sprawny przejazd pociągów z prędkością do 160 km/godz. Z kolei na odcinku Opole Groszowice – Opole Zachodnie przewidziano przebudowę torów (blisko 10 km), wymianę 26 rozjazdów oraz przebudowę nawierzchni na dwóch przejazdach kolejowo-drogowych na Aleja Przyjaźni i ul. Torowej.
Zakończenie przebudowy planowane jest na 2023 rok.

Dane kontaktowe
Wydział Promocji
ul. Koraszewskiego 7-9
45-011 Opole
bp [at] um.opole.pl
Lokalizacja