E-mail

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Flaga Unii Europejskiej
przejdź do informacji o Regionalnym Funduszu Inwestycji Lokalnych
ePUAP
Biulety Informacji Publicznej UM Opole
RSS
Miasto
Biznes

Opolscy restauratorzy bez opłat koncesyjnych

Rynek

Radni jednogłośnie przyjęli projekt zwolnienia opolskich restauratorów i hotelarzy z opłat za koncesję alkoholową. Nadzwyczajna sesja została zwołana na wniosek prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego. To kolejne ulgi dla przedsiębiorców w czasie pandemii, tym razem chodzi o koncesję i w sumie 400 tysięcy złotych, które pozostaną w kieszeniach przedsiębiorców.

Koncesję alkoholową w Opolu posiada obecnie 157 lokali, a kilka chciałoby także ją mieć. Korzystają z nich zarówno restauratorzy, jak i hotelarze. Roczny koszt pełnej koncesji to 3150 złotych.

Opłata wniesiona do Urzędu Miasta będzie potraktowana jako nadpłata i zostanie przekazana na konta restauratorów i hotelarzy.  Łącznie na miejskie konta wpłynęło już z tego tytułu niemal 200 tysięcy złotych. Ci, którzy nie opłacili dotychczas koncesji, nie będą musieli tego robić. Uchwała dotyczy 2021 roku.

To kolejna pomoc, jaką od miasta otrzymali lokalni przedsiębiorcy. Już w październiku podjęto decyzję o zwolnieniu z czynszu najemców i dzierżawców miejskich lokali. Umarzane są także podatki od nieruchomości.

 

Dane kontaktowe
Wydział Promocji
ul. Koraszewskiego 7-9
45-011 Opole
bp [at] um.opole.pl
Lokalizacja