E-mail

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Flaga Unii Europejskiej
przejdź do informacji o Regionalnym Funduszu Inwestycji Lokalnych
ePUAP
Biulety Informacji Publicznej UM Opole
RSS
Dostępność w urzędzie
Tekst prosty do czytania ETR
Tłumacz języka migowego
Miasto
Kultura

Premiera filmu dokumentalnego "Syreni śpiew"

kadr z filmu "Syreni śpiew"

Film dokumentalny „Syreni śpiew” powstał według pomysłu dr Dagmary Spolniak - opolskiej dokumentalistki i autorki filmów popularyzujących wiedzę o historii regionu. Projekt został dofinansowany z budżetu Miasta Opola. Premiera filmu już w czwartek 2 września o godzinie 18:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu.

 

 

Tytuł filmu ma niewiele wspólnego z uwodzicielskim popisem mitycznych kusicielek. Raczej z aluzją do Syrenki, reprezentantki polskiej myśli motoryzacyjnej, ale przede wszystkim z fenomenem lat sześćdziesiątych w festiwalowym Opolu, wciąż „czarującym śpiewem”. 

Film zawiera nie tylko wypowiedzi o Opolu i fenomenie jego festiwalowych klimatów widzianych zza kulis – przeplatanych wypowiedziami samych opolan, ale również wiele scen fabularyzowanych oraz archiwalne zdjęcia naszego miasta w latach 60. XX wieku.

- Chcemy tym filmem bawić, ale przede wszystkim zaciekawić do odkrywania tożsamości miasta i jego historii – mówi autorka filmu.

Film podkreśla wagę wydarzenia, jakim był Festiwal Polskiej Piosenki lat 60. budujący poczucie przynależności i dumy całej społeczności Opola.

Premiera: 2 września, godzina 18:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Wstęp wolny.

3 – 5 września emisja filmu w strefie filmowej podczas 58. KFPP przy pomniku Opolskiej Nike na Placu Wolności.

 

 

Dane kontaktowe
Wydział Promocji
ul. Koraszewskiego 7-9
45-011 Opole
bp [at] um.opole.pl
Lokalizacja