E-mail

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Flaga Unii Europejskiej
przejdź do informacji o Regionalnym Funduszu Inwestycji Lokalnych
ePUAP
Biulety Informacji Publicznej UM Opole
RSS
Miasto

Przyspieszenie rejestracji na szczepienia dla osób 60+

Szczepienia baner

W związku z rosnącą liczbą i dynamiką zakażeń na posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zdecydowano o przyspieszeniu rejestracji na szczepienia dla osób 60+. Wzrostowi zakażeń towarzyszy także wzrost liczby zajętych łóżek szpitalnych oraz respiratorów.
Obecnie trwają zapisy na szczepienia seniorów w wieku 67 i 68 lat. Zgodnie z planem w poniedziałek 22 marca rozpoczęła się rejestracja seniorów z roczników 1955-1956. Natomiast już od wtorku, 23 marca ruszy rejestracja dla roczników 1957-1961. W czwartek 25 marca wznowione będą też zapisy dla seniorów powyżej 70 lat. Zachęcamy do rejestracji, bo jest to kwestia bezpieczeństwa nas wszystkich. 
Pokonanie koronawirusa jest możliwe tylko poprzez przerwanie jego transmisji z człowieka na człowieka. Szczepionka daje nam taką możliwość. Warto skorzystać z dostępnej ochrony, a szczepionka to obecnie najlepsza profilaktyka. Do tej pory w Polsce wykonano blisko 4,9 mln szczepień przeciw COVID-19, z czego ponad 1,7 mln drugą dawką. 
Szczepionka firmy AstraZeneca jest bezpieczna
Europejska Agencja Leków potwierdziła skuteczność, bezpieczeństwo i wysoką jakość szczepionki firmy AstraZeneca. EMA podkreśliła, że preparat ten nie jest związany ze zwiększeniem ogólnego ryzyka zakrzepów krwi u osób, które go otrzymały. Dodatkowo EMA nie stwierdziła żadnych problemów z jakością lub konkretną serią szczepionki AstraZeneki. Zaznaczyła przy tym, że zamierza nadal badać doniesienia dotyczące związku między zakrzepami krwi a tym preparatem. Jednoznacznie w kontekście preparatu wypowiada się także Rada Medyczna działająca przy Premierze Mateuszu Morawieckim, która zaleca dalsze stosowanie szczepionki produkcji AstraZeneca.

Więcej informacji na stronie: www.gov.pl/web/szczepimysie/posiedzenie-rzadowego-zespolu-zarzadzania-kryzysowego-przyspieszenie-rejestracji-na-szczepienia-dla-osob-60

Dane kontaktowe
Wydział Promocji
ul. Koraszewskiego 7-9
45-011 Opole
bp [at] um.opole.pl
Lokalizacja