Rejs wycieczkowy statkiem Opolanin

Fot. J. Małkowski

Sezon na rejsy po Odrze już się rozpoczął. Warto skorzystać, z tej atrakcji turystycznej ponieważ Opole na kilkusetmetrowym, prostym odcinku Odry prezentuje się doskonale.

Rejs statkiem Opolanin trwa około 45 minut. Możliwość popłynięcia i zobaczenia opolskich zabytków z perspektywy Odry, sprawia uczestniczącym w tej przygodzie wielką frajdę.

Fot. Jarosław Małkowski

W maju rejsy odbywają się tylko w niedzielę w godzinach 12:00, 14:00 i 16:00. W czerwcu w rejs popłynąć można zarówno w sobotę jak i w niedzielę, w godzinach 12:00, 14:00 i 16:00. W  czasie wakacji natomiast w żeglugę można wybrać się każdego dnia - poza poniedziałkami.

Dodatkową atrakcją jest przejazd angielskim autobusem z Placu Wolności do przystani przy Bulwarach Nadodrzańskich. Przejazdy odbywają się w weekendy. Autobus, podobnie jak statek, prowadzi kapitan Ryszard Broniewski.

Rezerwacje na rejs odbywają się telefonicznie, pod numerem 693 132 333.