Świadczenie 500 + na nowych zasadach

Dziecko bawiące się klockami

Miejskie Centrum Świadczeń w Opolu informuje, że od 1 stycznia 2022 r. zadanie dotyczące świadczenia wychowawczego „500+” będzie realizowane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Od 1 stycznia 2022 r. ZUS będzie przyjmował wnioski i wypłacał na bieżąco przyznawane przez siebie świadczenia wychowawcze.

Wnioski o świadczenie wychowawcze będzie można składać do ZUS wyłącznie w postaci elektronicznej za pomocą:

• PUE ZUS
  • Bankowości elektronicznej
  • Portalu Emp@tia

ZUS od 1 lutego 2022 r. będzie też przyjmować wnioski na kolejny okres świadczeniowy rozpoczynający się  1 czerwca 2022 r.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie ZUS:

www.zus.pl/baza-wiedzy/biezace-wyjasnienia-komorek-merytorycznych/swiadczenia/-/publisher/details/1/swiadczenie-wychowawcze-500-od-2022-roku/3068230

Miejskie Centrum Świadczeń w Opolu będzie kontynuowało wypłacanie świadczeń wychowawczych przyznanych na wnioski złożone przed 1 stycznia 2022 r. do końca okresu, na jaki zostały przyznane, tj. do 31 maja 2022 r.

Miejskie Centrum Świadczeń w Opolu
ul. Ozimska 19