E-mail

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Flaga Unii Europejskiej
przejdź do informacji o Regionalnym Funduszu Inwestycji Lokalnych
ePUAP
Biulety Informacji Publicznej UM Opole
RSS
Dostępność w urzędzie
Tekst prosty do czytania ETR
Tłumacz języka migowego
Miasto

W województwie opolskim przedłużono obowiązujące obostrzenia

Panorama

Od 26 kwietnia część obostrzeń zostaje poluzowana w 11 województwach o najmniejszej średniej dziennej liczbie zakażeń. Ponownie zostaną tam otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne, a dzieci z klas 1 - 3 szkoły podstawowej przejdą na nauczanie hybrydowe. W pozostałych 5 województwach, w tym w województwie opolskim, wszystkie dotychczasowe ograniczenia pozostają bez zmian. 

 

baner

 

Pomimo obserwowanego spadku liczy zakażeń, na mapie Polski wciąż są miejsca, gdzie średnia dzienna liczba zachorowań jest za wysoka, aby luzowanie obostrzeń było tam możliwe. To województwa, gdzie średnia dzienna liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców przekroczyła 35. Są to województwa: śląskie, dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie i opolskie. Tutaj zostają przedłużone dotychczasowe obowiązujące obostrzenia. Wciąż pozostają zamknięte salony fryzjerskie i kosmetyczne. Dzieci wszystkich klas uczą się w trybie zdalnym.

W pozostałych 11 województwach (podlaskie, podkarpackie, warmińsko-mazurskie, lubelskie, pomorskie, lubuskie, świętokrzyskie, mazowieckie, kujawsko-pomorskie, zachodniopomorskie, małopolskie), w których średnia dzienna liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców nie przekracza 35, obostrzenia zostają poluzowane. Od 26 kwietnia zostaną otwarte tam w ścisłym reżimie sanitarnym salony fryzjerskie i kosmetyczne, a dzieci z klas 1-3 częściowo powrócą do szkół (w trybie hybrydowym). Pozostałe ograniczenia zostają przedłużone. 

Pozostałe zasady bezpieczeństwa – bez zmian

Pozostałe obostrzenia zostają przedłużone – dotyczą one zarówno 11 województw z niższym wskaźnikiem dziennych zachorowań. Ale także 5 województw, w których obostrzenia nie są luzowane. 

Hotele pozostają zamknięte do 3 maja.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie: 
www.gov.pl/web/koronawirus/od-26-kwietnia-lagodzimy-obostrzenia-w-11-wojewodztwach

Dane kontaktowe
Wydział Promocji
ul. Koraszewskiego 7-9
45-011 Opole
bp [at] um.opole.pl
Lokalizacja