E-mail

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Flaga Unii Europejskiej
przejdź do informacji o Regionalnym Funduszu Inwestycji Lokalnych
ePUAP
Biulety Informacji Publicznej UM Opole
RSS
Dostępność w urzędzie
Tekst prosty do czytania ETR
Tłumacz języka migowego
Miasto
Kultura

Wieża Piastowska przyciąga turystów

wieża piastowska nocą

Wieża Piastowska to symbol Opola i jeden z najchętniej odwiedzanych zabytków. W 2019 roku na jej szczyt wspięło się blisko 12 tysięcy osób.

Wieża Piastowska jest pozostałością po Zamku Piastowskim, który niestety nie dotrwał do naszych czasów. Na szczyt wieży, z której rozpościera się widok na Stare Miasto, prowadzą 163 schody. Podczas spaceru "na górę" przystaniemy, by przyjrzeć się replikom zbroi, broni czy też wysłuchać, co ma nam do powiedzenia książę Bolko. Historię Opola poznamy także podczas multimedialnej prezentacji.

Po wieży oprowadza przewodnik. Oprócz tradycyjnego, codziennego zwiedzania na mieszkańców i turystów czekają wyjątkowe wydarzenia - zwiedzanie nocne, plecenie wianków, Piastowskie Dziady czy zajęcia w ramach Białej Zimy. Wieża Piastowska jest miejscem oświadczyn, tutaj odbywają się również liczne sesje zdjęciowe. Zabytek stanowi element scenografii Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki.

W ubiegłym roku najwięcej odwiedzin odnotowano w lipcu, sierpniu oraz w październiku. Wieża czynna jest przez cały rok 7 dni w tygodniu (poniedziałek – piątek  9.00 – 17.00, sobota – niedziela 11.00 – 16.00).
Jednorazowo w zwiedzaniu uczestniczy 10 osób i trwa około 40 minut (opieka przewodnika + prezentacja multimedialna).

 

 

Dane kontaktowe
Urząd Miasta Opola
ul. Rynek 1A
45-015 Opole
77 45 11 800
urzad [at] um.opole.pl
Lokalizacja