E-mail

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Flaga Unii Europejskiej
przejdź do informacji o Regionalnym Funduszu Inwestycji Lokalnych
ePUAP
Biulety Informacji Publicznej UM Opole
RSS
Dostępność w urzędzie
Tekst prosty do czytania ETR
Tłumacz języka migowego
Miasto

Zasłaniaj usta i nos w komunikacji miejskiej

Policjantka w jednym z autobusów MZK

W obawie o bezpieczeństwo użytkowników transportu publicznego i w związku z sygnałami płynącymi od mieszkańców Opola, kontrole autokarów rozpoczęli opolscy policjanci.

Mundurowi przypominają mieszkańcom stolicy regionu o obowiązku zasłaniania ust i nosa właśnie w komunikacji miejskiej. ,,Zapominalscy" zamiast mandatu będą dostawali maseczki, które przekazał mundurowym Urząd Miasta Opola.

Jeszcze niedawno na ulicach Opola z trudem można było znaleźć osoby, które nie zakrywały ust i nosa w obawie przed koronawirusem. Teraz gdy maseczki są obowiązkowe niemal wyłącznie w sklepach i środkach komunikacji publicznej, wiele osób o nich zapomina. Takie sygnały docierały do Urzędu Miasta i opolskich policjantów.

W związku z coraz częstszym ignorowaniem zaleceń dotyczących zakrywania ust i nosa, Komendant Miejski Policji w Opolu wspólnie z Prezydentem Miasta Opola zdecydowali o wspólnej akcji rozdawania maseczek podróżującym autobusami miejskimi. Na ten cel Ratusz przekazał policjantom 500 maseczek, które już trafiają do podróżujących.

Warto pamiętać, że noszenie maseczki w głównej mierze chroni zarówno nas jak i innych przed Covid-19. Dlatego niestosowanie się do obowiązujących zaleceń np. w autobusach, naraża wszystkich na niebezpieczeństwo utraty zdrowia a nawet życia. Z tego też powodu policjanci przypominają o obowiązku zakrywaniu ust i nosa.

Dane kontaktowe
Urząd Miasta Opola
ul. Rynek 1A
45-015 Opole
77 45 11 800
urzad [at] um.opole.pl
Lokalizacja