E-mail

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Flaga Unii Europejskiej
przejdź do informacji o Regionalnym Funduszu Inwestycji Lokalnych
ePUAP
Biulety Informacji Publicznej UM Opole
RSS
Dostępność w urzędzie
Tekst prosty do czytania ETR
Tłumacz języka migowego
Komunikaty
Miasto

Zmiany w kursowaniu 5 linii autobusowych

Przystanek

Miejski Zakład Komunikacyjny w Opolu informuje, że w związku z kończącymi się pracami inwestycyjnymi w ramach Centrum Przesiadkowego Opole Wschodnie od 17 stycznia 2022 roku (poniedziałek) w rejonie tym modyfikacji ulegną trasy linii: 11, 15, 25, 28 i N2.

Z obsługi komunikacyjnej zostaną wyłączone przystanki:
- „Oleska-Uniwersytet” (w kierunku os. AK)
- „Kośnego-Katowicka” (w obu kierunkach),
- „Kośnego-Pl. Kopernika”,
- „Sosnkowskiego-Centrum Handlowe” (w kierunku ul. Okulickiego),

a autobusy będą zatrzymywać się na nowo utworzonych przystankach:

- „Dworzec Wschodni-Uniwersytet” (dla linii 11 w kierunku os. AK, dla linii 15 w kierunku Centrum, dla linii 28 w kierunku „Grudzice”, dla linii N2 w kierunku ul. Luboszyckiej),
- „Dworzec Wschodni-Wieża Ciśnień” (w obu kierunkach dla linii: 11, 28 i N2),
- „Rataja-Dworzec Wschodni” (w obu kierunkach dla linii 15),
- „Rataja-Szpital” (w obu kierunkach dla linii 15).

Autobusy linii 11 od przystanku „Reymonta” kursować będą ulicami: Reymonta – Żeromskiego – Oleską – przez Centrum Przesiadkowe Opole Wschodnie do przystanku „Oleska-Stegu Arena” – c.d. bez zmian.

Przejazd w przeciwnym kierunku odbywać się będzie standardową trasą tej linii przez ul. Oleską z uwzględnieniem nowo utworzonego przystanku „Dworzec Wschodni-Wieża Ciśnień”.
 

Mapka - 11

 

Autobusy linii 15 od przystanku „Ozimska-Dubois” kursować będą ulicami: Ozimską – Katowicką – przez Centrum Przesiadkowe Opole Wschodnie – Rataja – Sosnkowskiego do przystanku „Sosnkowskiego-Wodociągowa” – c.d. bez zmian.

Przejazd w przeciwnym kierunku od przystanku „Sosnkowskiego-Wodociągowa” odbywać się będzie ulicami: Sosnkowskiego – Rataja – przez Centrum Przesiadkowe Opole Wschodnie – Katowicką – Ozimską do przystanku „Ozimska-Dubois” – c.d. bez zmian.

 

Mapka - 15

 

Autobusy linii 25 od przystanku „Damrota” kursować będą ulicami: Reymonta – Ozimską do przystanku „Ozimska-Katowicka” – c.d. bez zmian.

Przejazd w przeciwnym kierunku od przystanku „Ozimska-Katowicka” odbywać się będzie ulicami: Ozimską – Kołłątaja – 1 Maja do przystanku „1 Maja-Dworzec Główny” – c.d. bez zmian.
 

Mapka - 25

 

Autobusy linii 28 od przystanku „Sosnkowskiego-Małopolska” kursować będą ulicami: Sosnkowskiego – Horoszkiewicza – Ozimską – Katowicką – przez Centrum Przesiadkowe Opole Wschodnie – Oleską – Chabrów do przystanku „Chabrów” – c.d. bez zmian.

Przejazd w przeciwnym kierunku od przystanku „Chabrów” odbywać się będzie ulicami: Chabrów – Oleską – przez Centrum Przesiadkowe Opole Wschodnie – Katowicką – Ozimską – Horoszkiewicza – Sosnkowskiego do przystanku „Sosnkowskiego-Małopolska” – c.d. bez zmian.
 

Mapka - 28

 

Autobusy linii N2 od przystanku „Reymonta” kursować będą ulicami: Reymonta – Żeromskiego – Oleską – przez Centrum Przesiadkowe Opole Wschodnie – Oleską – Chabrów – Luboszycką do przystanku „Luboszycka-Chabrów” – c.d. bez zmian.

Przejazd w przeciwnym kierunku od przystanku „Luboszycka-Chabrów” odbywać się będzie ulicami: Chabrów – Oleską – przez Centrum Przesiadkowe Opole Wschodnie – Oleską – Żeromskiego do przystanku „Pl. Kopernika-Uniwersytet” – c.d. bez zmian.

 

Mapka - n2

 

Dane kontaktowe
Miejski Zakład Komunikacyjny
ul. Luboszycka 19
45-215 Opole
774023100
mzk [at] mzkopole.pl
Lokalizacja