E-mail

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Flaga Unii Europejskiej
przejdź do informacji o Regionalnym Funduszu Inwestycji Lokalnych
ePUAP
Biulety Informacji Publicznej UM Opole
RSS

Aleja Gwiazd Polskiej Piosenki

Dla Mieszkańca
Aleja Gwiazd Polskiej Piosenki

„Aleją gwiazd biegniemy” – śpiewała przed laty jedna z najjaśniejszych gwiazd festiwali opolskich Zdzisława Sośnicka. Aleją gwiazd, która od 2004 roku powstaje naprzeciwko wejścia do Ratusza w Opolu, częściej jednak się spaceruje.

Bez wątpienia jest ona jedną z największych turystycznych atrakcji Stolicy Polskiej Piosenki i jednym z najmocniejszych muzycznych akcentów w mieście. Z roku na rok przybywa w niej kolejnych, odlanych w brązie gwiazd z nazwiskami i autografami wykonawców, kompozytorów i autorów piosenek. Dziś liczy ich już ponad pięćdziesiąt.

Swoje gwiazdy mają tu m.in. Czesław Niemen, Maryla Rodowicz, Edyta Górniak, Edyta Geppert, Ewa Demarczyk, Kora, Kayah, Marek Grechuta, Wojciech Młynarski, Krystyna Prońko, Jerzy Stuhr oraz zespoły Lady Pank, TSA, Dżem, czy Zakopower. Ich odsłonięcia są rokrocznie jednym z najbardziej medialnych i najbardziej lubianych przez mieszkańców wydarzeń okołofestiwalowych. Gromadzą prawdziwe tłumy i dają możliwość zobaczenia, a nawet porozmawiania, z muzycznymi idolami.

Dane kontaktowe
Wydział Promocji
ul. Koraszewskiego 7-9
45-011 Opole
bp [at] um.opole.pl
Lokalizacja