E-mail

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Flaga Unii Europejskiej
przejdź do informacji o Regionalnym Funduszu Inwestycji Lokalnych
ePUAP
Biulety Informacji Publicznej UM Opole
RSS
Dostępność w urzędzie
Tekst prosty do czytania ETR
Tłumacz języka migowego

Andrzej Rosiewicz

Dla Mieszkańca
Zdjęcie Andrzeja Rosiewicza

Andrzej Rosiewicz to nie tylko popularny piosenkarz, satyryk i autor tekstów, ale także tancerz, gitarzysta oraz choreograf. W latach 70. związany był jako solista, kompozytor i autor tekstów z Asocjacją Hagaw. W swojej twórczości często komentuje bieżące wydarzenia społeczno-polityczne, nie stroniąc od satyry i ostrego humoru. Do jego najbardziej znanych przebojów należą piosenki: „Chłopcy radarowcy”, „Czy czuje pani cza-czę”, „Najwięcej witaminy” i „Czterdzieści lat minęło” – piosenka z serialu „Czterdziestolatek”.
Andrzej Rosiewicz jest czterokrotnym laureatem KFPP w Opolu. Utwór „Najwięcej witaminy”, który Andrzej Rosiewicz zaśpiewał na opolskiej estradzie w 1980 r., przyniósł mu pierwszą nagrodę w koncercie „Premiery”.
W 2014 r. Andrzej Rosiewicz odsłonił swoją pamiątkową gwiazdę w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki na opolskim rynku. Artysta udowodnił, że jest w doskonałej formie fizycznej – podczas uroczystości skakał, tańczył oraz robił pompki. Powiedział również, że opolskie festiwale, zwłaszcza te dawne, wspomina wspaniale.

Dane kontaktowe
Wydział Promocji
ul. Koraszewskiego 7-9
45-011 Opole
bp [at] um.opole.pl
Lokalizacja