E-mail

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Flaga Unii Europejskiej
przejdź do informacji o Regionalnym Funduszu Inwestycji Lokalnych
ePUAP
Biulety Informacji Publicznej UM Opole
RSS

Kasia Kowalska

Dla Mieszkańca
Zdjęcie Kasi Kowalskiej

Kasia Kowalska, debiutująca na początku lat 90., stała się objawieniem na polskiej scenie muzycznej. Duże uznanie krytyki i słuchaczy przyniosła jej eklektyczna i gitarowa płyta „Gemini” z 1994 r. Większą popularność zyskała jednak później, poszerzając swój repertuar o piosenki bardziej popowe i rockowe, m.in.: „Tak mi ciebie brak”, „Wyrzuć ten gniew” czy „Coś optymistycznego”.
Pierwszy raz na KFPP w Opolu Kasia Kowalska wystąpiła w 1996 r. m.in. z piosenką „Kto może to dać”. W nowym millenium z sukcesami występowała na KFPP, a niemalże każda jej płyta była w Opolu nagradzana. W 2001 r. na XXXVIII KFPP otrzymała SuperJedynkę dla najlepszej płyty rockowej – albumu „5”, a w 2003 r. na XL KFPP zdobyła nagrodę w tej samej kategorii za płytę „Antidotum”. Krążek „Samotna w wielkim mieście” został uhonorowany SuperJedynką w 2005 r. na XLII KFPP w Opolu. W 2010 r. na XLVII KFPP artystkę wyróżniono SuperJedynką w kategorii wokalistka roku. Natomiast rok później na XLVIII KFPP Kasia Kowalska odebrała kolejną nagrodę – SuperJedynkę w kategorii SuperArtysta. Podczas 55. KFPP w Opolu w 2018 r. świętowała jubileusz 25-lecia kariery estradowej. Zaśpiewała wówczas swoje dwa wielkie hity – „Antidotum” oraz „Pieprz i sól”.
Gdy w 2015 r. Kasia Kowalska odsłaniała swoją pamiątkową gwiazdę w opolskiej Alei Gwiazd Polskiej Piosenki mówiła: „Mam nadzieję, że to pierwsza, a nie ostatnia gwiazda w mojej kosmicznej muzycznej podróży”. A muzyczna podróż Kasi Kowalskiej niech trwa jak najdłużej.

Dane kontaktowe
Wydział Promocji
ul. Koraszewskiego 7-9
45-011 Opole
bp [at] um.opole.pl
Lokalizacja