E-mail

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Flaga Unii Europejskiej
przejdź do informacji o Regionalnym Funduszu Inwestycji Lokalnych
ePUAP
Biulety Informacji Publicznej UM Opole
RSS

Lady Pank

Dla Mieszkańca
Zdjęcie zespołu Lady Pank

Lady Pank – zespół założony w 1981 r. we Wrocławiu przez Jana Borysewicza i Andrzeja Mogielnickiego. Pierwszy skład tworzyli: Jan Borysewicz, Janusz Panasewicz, Paweł Mścisławski, Edmund Stasiak oraz Jarosław Szlagowski. W dyskografii grupy znalazły się takie albumy jak „Lady Pank” (1983 r.), „Ohyda” (1984 r.), „Tacy sami” (1988 r.) czy „Łowcy głów” (1998 r.). Lady Pank ma na swoim koncie wiele rockowych hitów, m.in.: „Kryzysową narzeczoną”, „Mniej niż zero”, „Zamki na piasku”, „Zostawcie Titanica” czy „Zawsze tam, gdzie Ty”.
W 1983 r. zespół wystąpił na imprezie towarzyszącej KFPP – „Rock w Opolu”, a rok później wziął udział w koncercie „Przeboje – Opole ‘84” z piosenkami „Wciąż bardziej obcy” oraz „Zamki na piasku”. Podczas XXXI KFPP w 1994 r. grupa pojawiła się na koncercie „Rock – Opole ‘94”. Dwa lata później zespół Lady Pank wziął udział w wydarzeniu poświęconym pamięci Krzysztofa Klenczona „Kwiaty we włosach”. Wykonał wówczas piosenkę „Spotkanie z diabłem”.
Podczas XLIV KFPP w 2007 r. zespół zagrał recital, prezentując swoje największe przeboje. W tym samym roku grupa odsłoniła pamiątkową tablicę w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki. Obecny podczas uroczystości Jan Borysewicz podzielił się z dziennikarzami swoimi odczuciami związanymi z wydarzeniem: „To niesamowite uczucie, zwłaszcza, że my w zasadzie powinniśmy znaleźć się w «alei niesławy». Jest nam poczwórnie przyjemnie z tego powodu, że zostaliśmy uhonorowani. Myślę, że nasze zalety objawiają się w tym, że zespół jest dobry muzycznie i istnieje na rynku tyle lat. A za resztę – sorry”.

 

Dane kontaktowe
Wydział Promocji
ul. Koraszewskiego 7-9
45-011 Opole
bp [at] um.opole.pl
Lokalizacja