E-mail

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Flaga Unii Europejskiej
przejdź do informacji o Regionalnym Funduszu Inwestycji Lokalnych
ePUAP
Biulety Informacji Publicznej UM Opole
RSS

Pomocnik Równościowy

Dla Mieszkańca
uścisk dłoni

Mając świadomość jak ważny jest dostęp do informacji i podnoszenie świadomości obywateli i obywatelek na temat swoich praw, przekazujemy zestawienie aktów prawnych dotyczących równego traktowania.
Zestawienie obejmuje między innymi przydatne dokumenty dotyczące pochodzenia etnicznego i narodowego oraz integracji cudzoziemców, wyznania i religii, orientacji seksualnej, czy niepełnosprawności.

W dyskusji publicznej bardzo często podejmuje się temat równego traktowania jako jeden z nieodłącznych elementów rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.

Rozmawiamy o praktyce, o szansach, ale i trudnościach. Szukamy sposobów szerokiego włączenia wszystkich osób w życie miast, gmin, społeczności lokalnych. W tym procesie często szukamy źródeł, analiz rozwiązań prawnych. Często wiedza taka jest również niezbędna w opracowywaniu projektów przez organizacje społeczne, diagnozowaniu potrzeb danej grupy zagrożonej, bądź dotkniętej dyskryminacją.

Jesteśmy równi wobec prawa, dlatego liczymy, że poniższe wskazówki będą pomocne w Państwa codziennej pracy na rzecz dbania o świadomość, szacunek i tolerancję wszystkich grup i jednostek.

Załączniki
Dane kontaktowe
Centrum Dialogu Obywatelskiego
ul. Damrota 1
45-064 Opole
77 446 15 70 / 77 446 15 74
ngo [at] um.opole.pl

dzielniceatum [dot] opole [dot] pl

 

 

 

Lokalizacja