E-mail

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Flaga Unii Europejskiej
przejdź do informacji o Regionalnym Funduszu Inwestycji Lokalnych
ePUAP
Biulety Informacji Publicznej UM Opole
RSS
Dostępność w urzędzie
Tekst prosty do czytania ETR
Tłumacz języka migowego

Ranking Forbes: Opole w dziesiątce przyjaznych miast

Dla Mieszkańca
Opole w renomowanym rankingu Forbesa

Redakcja Forbes opublikowała ranking „Miast przyjaznych ludziom”. Opole znalazło się w najlepszej dziesiątce. Zwyciężył Gdańsk.

Miejsca na podium zajęły także Lublin oraz Warszawa, które zostały docenione za działalność na rzecz pieszych i rowerzystów. Opole, które uplasowało się na 10. lokacie, najwięcej punktów otrzymało za działalność na rzecz osób z niepełnosprawnościami oraz troskę o seniorów i integrację międzypokoleniową.

Ranking został opracowany na podstawie 10 pytań, które inicjatorzy akcji skierowali do samorządów. Dotyczyły one budżetu obywatelskiego, działań na rzecz pieszych i rowerzystów czy dzieci. Miasta miały także wymienić i opisać swoje dwa flagowe projekty, które wpływają na rzecz zwiększenia przyjazności i otwartości miasta.

Opole jest także niezwykle przyjaznym miastem dla biznesu. W zestawieniu Forbesa w kategorii miast i gmin od 50 to 149 tys. mieszkańców stolica województwa uplasowała się na trzecim miejscu. Trwała modernizacja infrastruktury komunikacyjnej, dostęp do kapitału ludzkiego, trwające nowe projekty w segmencie nieruchomości komercyjnych oraz działalność instytucji otoczenia biznesu, jak Park Naukowo Technologiczny w Opolu, powodują dynamiczny wzrost aktywności gospodarczej w Opolu.

 

Dane kontaktowe
Urząd Miasta Opola
ul. Rynek 1A
45-015 Opole
77 45 11 800
urzad [at] um.opole.pl
Lokalizacja