E-mail

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Flaga Unii Europejskiej
przejdź do informacji o Regionalnym Funduszu Inwestycji Lokalnych
ePUAP
Biulety Informacji Publicznej UM Opole
RSS
Dostępność w urzędzie
Tekst prosty do czytania ETR
Tłumacz języka migowego

Tomek Lipiński

Dla Mieszkańca
Zdjęcie Tomka Lipińskiego

Wokalista, gitarzysta, kompozytor. Współzałożyciel zespołów Tilt, Fotoness, Brygada Kryzys. Muzyk ma na swoim koncie solowe albumy „Nie pytaj mnie” (1994 r.) oraz „To, czego pragniesz” (2015 r.). Jest autorem takich przebojów jak: „Jeszcze będzie przepięknie”, „Nie wierzę politykom”, „Jakby nie stało się nic”.    
Na XXVI KFPP w Opolu wystąpiła grupa Tomka Lipińskiego – Czad Komando Tilt. Muzyk, w rozmowie ze Zbigniewem Hołdysem opublikowanej na łamach „Non Stopu” wspominał wrażenia z opolskiego koncertu: „To był po prostu koncert. Bywają koncerty dobre i zdarzają się koncerty złe. Ten okazał się być dobrym i to wszystko. Przywieźliśmy swój świat, zainstalowaliśmy na scenie i spróbowaliśmy go ożywić. Miejsce naprawdę nie grało żadnej roli”. Trzydzieści lat później, na tej samej scenie, podczas 56. KFPP w Opolu, muzyk świętował 40-lecie pracy artystycznej, wykonując takie utwory jak „Centrala” czy „To co czujesz, to co wiesz”.
W 2019 r. Tomek Lipiński odsłonił w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki na opolskim rynku swoją pamiątkową gwiazdę. Wyróżnienie bardzo ucieszyło artystę: „Czterdzieści lat pracowałem na tę gwiazdę. Oczywiście przez te czterdzieści ani przez moment nie przyszło mi do głowy, że na nią zapracuję. Jest to tym większa dla mnie niespodzianka. Tym większa też satysfakcja. Tym większa radość, że te cztery dekady zostały docenione, zostały uwiecznione tutaj. Kiedy mnie nie będzie, ta gwiazda będzie tutaj”.

 

Dane kontaktowe
Wydział Promocji
ul. Koraszewskiego 7-9
45-011 Opole
bp [at] um.opole.pl
Lokalizacja