E-mail

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Flaga Unii Europejskiej
przejdź do informacji o Regionalnym Funduszu Inwestycji Lokalnych
ePUAP
Biulety Informacji Publicznej UM Opole
RSS
Dostępność w urzędzie
Tekst prosty do czytania ETR
Tłumacz języka migowego

Trubadurzy

Dla Mieszkańca
Zdjęcie zespołu Trubadurzy

Trubadurzy to grupa muzyczna założona w latach 60. w Łodzi przez Bogdana Borkowskiego, Sławomira Kowalewskiego, Krzysztofa Krawczyka, Jerzego Krzemińskiego oraz Mariana Lichtmana. Zespół ma na swoim koncie wiele przebojów, m.in.: „Przyjedź mamo na przysięgę”, „Znamy się tylko z widzenia”, „Cóż wiemy o miłości” czy „Dziewczyna i pejzaż”.
Trubadurzy wielokrotnie pojawiali się na KFPP w Opolu. Na IV KFPP w 1966 r. grupa zaśpiewała w „Koncercie Młodości” oraz koncercie finałowym „Mikrofon i Ekran” piosenkę „Ondraszek”. W 1968 r. zespół wystąpił m.in. z „Piosenką z Kopciuszkiem” w koncercie „Premiery” oraz  z utworem „Przyjedź mamo na przysięgę” w koncercie „Śpiewamy i Tańczymy”, za który zespół zdobył nagrodę Przewodniczącego Prezydium Miejskiej Rady Narodowej w Opolu.
W 2013 r. grupa odsłoniła swoją gwiazdę w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki. „Jesteśmy szczęśliwi, że mamy w Opolu swoją gwiazdę […]. Na festiwalu zadebiutowaliśmy w 1966 roku” – mówił Trubadur Marian Lichtman podczas uroczystości. Na 53. KFPP w Opolu w 2016 r. Trubadurzy wystąpili podczas koncertu „Grand Prix Publiczności – Złote Opole”. Zespół zaprezentował wówczas w opolskim amfiteatrze swoje największe przeboje.

 

Dane kontaktowe
Wydział Promocji
ul. Koraszewskiego 7-9
45-011 Opole
bp [at] um.opole.pl
Lokalizacja