E-mail

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Flaga Unii Europejskiej
przejdź do informacji o Regionalnym Funduszu Inwestycji Lokalnych
ePUAP
Biulety Informacji Publicznej UM Opole
RSS
Lokalizacja
Filmy / Spektakle

Film "Matki równoległe" w Kinie Studio MDK

Młodzieżowy Dom Kultury
ul. Strzelców Bytomskich 1
45-084 Opole
10zł

MATKI RÓWNOLEGŁE

reżyseria: Pedro Almodóvar
obsada: Penélope Cruz, Milena Smit, Rossy de Palma, Aitana Sánchez-Gijón
gatunek: dramat
produkcja: Hiszpania 2021
czas trwania: 120 min
nagrody: Puchar Volpi dla najlepszej aktorki na MFF w Wenecji, nominacja do Oscara (najlepsza aktorka pierwszoplanowa), 2 nominacje do Złotego Globu (najlepszy film zagraniczny i najlepsza muzyka), 8 nominacji do nagród Hiszpańskiej Akademii Filmowej - Goya (w tym za najlepszy film, reżyserię, zdjęcia i role aktorskie)

Bohaterki filmu, Janis (Penélope Cruz) i Ana (Milena Smit), spotykają się na oddziale położniczym. Ta pierwsza jest dojrzałą kobietą, ta druga ledwie przestała być nastolatką. Obie są singielkami, obie czeka samodzielne macierzyństwo. Janis wie, że sobie poradzi, Ana jest pełna obaw. Wydaje się, że ich ścieżki ledwie się przetną, tymczasem więź, która je połączy, okaże się mocna jak pępowina. Jak to u Almodóvara bywa, zbieg okoliczności może stać się przeznaczeniem, a rodzina z wyboru tą, która zaoferuje bezwarunkową akceptację i miłość...

„Matki równoległe” to nie tylko tragikomiczna, intymna opowieść o bólu i blasku macierzyństwa. To również mocny głos przeciw rodzinnym sekretom i ukrywaniu prawdy o przeszłości. I właśnie kobiety, które tworzą pomost pomiędzy przeszłością i przyszłością, okazują się w filmie Almodóvara bezkompromisowymi rzeczniczkami otwartości przynoszącej ulgę i oczyszczenie.

Tagi