E-mail

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Flaga Unii Europejskiej
przejdź do informacji o Regionalnym Funduszu Inwestycji Lokalnych
ePUAP
Biulety Informacji Publicznej UM Opole
RSS
Lokalizacja
Koncerty

Muzyka Świata "Duende – mistyczny duch flamenco" w Filharmonii Opolskiej

Filharmonia Opolska
ul. Krakowska 24
45-075 Opole
40zł

Magdalena Navarrete – wokal
Andrzej Lewocki – gitara flamenco, cajón
Mateusz Sieradzan – cajón, instrumenty perkusyjne

Prosimy o zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi podczas koncertu, zgodnie z zalecaniami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dostępnymi w Regulaminie Bezpieczeństwa na stronie internetowej www.filharmonia.opole.pl/regulaminy.

O repertuarze:
Magda Navarrete to wokalistka, tancerka, producentka muzyczna, trenerka głosu. Tworzy spektakle teatralne, nagrywa płyty, koncertuje po całym świecie, czerpiąc z muzyki flamenco, hiszpańskojęzycznej, bałkańskiej i żydowskiej. Od lat konsekwentnie działa na rynku World Music, tworząc niezwykłe widowiska muzyczne z teatralnym zacięciem, z którymi koncertuje na wszystkich kontynentach. Wciąż w drodze pomiędzy Polską a Hiszpanią, w której mieszka od kilku lat. Prowadzi szereg warsztatów wokalnych i artystycznych, jest też dyrektorem Instytutu Wokalnego: Modern Vocal Training. Niezwykły styl artystki jest efektem świadomego ulegania wpływom różnych kultur oraz muzycznych gatunków.
MAGDA NAVARRETE FLAMENCO ENSAMBLE
To troje wybitnych muzyków, których drogi drogi zeszły się tworząc niezwykłą integrację muzyczną, którą zaprezentują na opolskiej scenie. Muzycy sprytnie łączą tradycyjne flamenco, gdzie gitara i instrumenty perkusyjne mieszają się ze śpiewem i tańcem flamenco Magdy Navarrete. Wędrując dalej poszukują powiązań z muzyką sefardyjską i żydowską. Ciekawa jest również hiszpańskojęzyczna wersja Uciekaj moje serce, którą artyści nagrali ze Stanisławem Sojką (Vete mi corazón). Chociaż koncert zagrany będzie w oszczędnym instrumentalnie trio, momentami zamieni się w porywający spektakl. Aż trudno uwierzyć, że tyle kolorów, brzmień i nastrojów wypłynie z tak małego ensemblu.