E-mail

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Flaga Unii Europejskiej
przejdź do informacji o Regionalnym Funduszu Inwestycji Lokalnych
ePUAP
Biulety Informacji Publicznej UM Opole
RSS
Lokalizacja
Wystawy / Targi

Wystawa Save the Music – muzyczne plakaty Maxa Skorwidera w MPP

Muzeum Polskiej Piosenki
ul. Piastowska 14A
45-082 Opole
10zł

21 kwietnia 2022 roku w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu otwarta zostanie wystawa “Save the Music – muzyczne plakaty Maxa Skorwidera”.

Wystawa powstaje we współpracy Fundacji MEAKULTURA z Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Wspierana jest także przez Miasto Opole oraz Radio Opole.

Kampania społeczna Save the Music zmienia świat na lepsze dzięki muzyce. W ramach kampanii organizowane są, m.in.: wydarzenia kulturalne, działania wydawnicze, edukacyjne (w tym wprowadzane innowacyjne rozwiązania metodyczne dla szkół), a także komunikacyjne, polegające na pokazywaniu istotnej i wielowymiarowej roli muzyki w życiu człowieka. Save the Music to również inkubator działań twórczych, dzięki któremu powstają oryginalne prace artystyczne, eksperckie video wykłady, a nawet kolekcja ubrań. Wreszcie, to wsparcie wybitnych artystów i ich dzieł (bez względu na gatunek). Działania prowadzone przez Fundację MEAKULTURA w ramach Save the Music łączą i uwrażliwiają ludzi, to supermoc dostępna dla każdego - wystarczy tylko się na nią otworzyć.

Wystawa dostępna dla zwiedzających od wtorku do niedzieli w godzinach od 10:00-18:00 (ostatnie wejście o godz. 17:00)

Zwiedzanie wystawy w ramach biletu na wystawę stałą. Bilet na samą wystawę czasową w cenie 10 zł.