E-mail

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Flaga Unii Europejskiej
przejdź do informacji o Regionalnym Funduszu Inwestycji Lokalnych
ePUAP
Biulety Informacji Publicznej UM Opole
RSS
Akademickie Centrum Karier Uniwersytetu Opolskiego

Akademickie Centrum Karier Uniwersytetu Opolskiego

Dla Studenta

To platforma wiedzy skierowana do studentów, absolwentów i pracodawców. 
Znajdziesz na niej serwis biurokarier.edu.pl z ofertami pracy, praktyk i staży oraz możliwością przygotowania własnego profilu osobowego czy korzystania z kreatora CV. System ten dopasowuje oferty z serwisu do umiejętności i kwalifikacji kandydata, przez co zainteresowani otrzymują powiadomienia o ofertach najbardziej zbliżonych do swoich wymagań i kompetencji. Serwis jest skierowany do studentów i absolwentów Uniwersytetu Opolskiego, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i Uniwersytetu Warszawskiego.
Centrum Karier gwarantuje kontakt z doradcą zawodowym, który pomoże przygotować profesjonalne dokumenty aplikacyjne i skutecznie przygotuje do rozmowy kwalifikacyjnej. Pomoże również w określeniu celów zawodowych i w kształtowaniu ścieżki kariery. 
Uniwersytet Opolski organizuje również Giełdę Pracy z podziałem na dwie części:
•    w godzinach porannych odbywa się tradycyjna część targowa, podczas której odbywają się prezentacje firm, szkolenia, warsztaty i konsultacje dla studentów;
•    w godzinach popołudniowych odbywają się panele dyskusyjne, sesje networkingowej, prezentacje wyników badań, które kończą się wymianą doświadczeń i wypracowaniem nowych rozwiązań wdrażanych na Uniwersytecie Opolskim i w firmach. 
Praktyki+ to oferta ACK dla studentów Uniwersytetu Opolskiego, którzy chcą już podczas studiów zdobywać dodatkowe doświadczenie i kształtować swoją karierę. Praktyki+ to baza ofert generowana dzięki współpracy z wiodącymi opolskimi firmami i lokalnymi oddziałami największych światowych korporacji.
Student może wybrać jedną z dwóch ścieżek podjęcia praktyk:
•    przyjść do ACK UO i opowiedzieć o sobie – o zainteresowaniach, atutach i potencjalnych obszarach rozwoju, a doradcy zaproponują odpowiednie praktyki,
•    znaleźć interesujący go staż lub praktykę, wypełnić dokumenty aplikacyjne i złożyć  w biurze.
Akademickie Centrum Karier pomaga również przedsiębiorcom w znalezieniu potencjalnych kandydatów do pracy lub na staże i praktyki. 

Dane kontaktowe
Akademickie Centrum Karier Uniwersytetu Opolskiego
ul. Katowicka 87A, pok. 27
45-061 Opole
77 452 70 54
kariera [at] uni.opole.pl
Lokalizacja