E-mail

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Flaga Unii Europejskiej
przejdź do informacji o Regionalnym Funduszu Inwestycji Lokalnych
ePUAP
Biulety Informacji Publicznej UM Opole
RSS
Panorama Opole

Opolskie firmy

Dla Studenta

W ostatnich latach Opole stało się ważnym punktem na mapie nowych inwestycji w wielu branżach. Na historię gospodarczą Opola największy wpływ miała produkcja materiałów budowlanych, w szczególności cementu. Obecnie branża materiałów budowlanych i materiałów wyposażenia wnętrz rozwija się prężnie tworząc coraz bardziej złożone produkty.
W sposób naturalny, w mieście będącym stolicą województwa z silnym i nowoczesnym rolnictwem rozkwita przemysł spożywczy. Systematyczny rozwój i nowe inwestycje przedsiębiorstw z branży spożywczej świadczą o idealnych warunkach dla tego typu działalności.
Opole nazwane zostało przez Colliers International „Wschodzącą Gwiazdą” rynku dla lokalizacji inwestycji BPO/SSC. Głównymi atutami Opola w przyciąganiu tego typu projektów jest korzystny klimat inwestycyjny, dostępność zasobów ludzkich, wysokie kwalifikacje opolskich pracowników oraz rozwój nowoczesnego rynku biurowego. Firmy z tego sektora mogą również liczyć na wsparcie ze strony opolskich uczelni wyższych.

Zobacz, kto do tej pory zainwestował w Opolu: 
https://www.opole.pl/dla-inwestora/inwestorzy
 

Dane kontaktowe
Biuro Obsługi Inwestorów
ul. Rynek 1A
45-015 Opole
77 45 11 861
gospodarka [at] um.opole.pl
Lokalizacja