E-mail

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Flaga Unii Europejskiej
przejdź do informacji o Regionalnym Funduszu Inwestycji Lokalnych
ePUAP
Biulety Informacji Publicznej UM Opole
RSS
Politechnika studenci

Politechnika Opolska

Dla Studenta

Można tu zgłębiać dyscypliny typowo techniczne, jak budownictwo czy informatykę, ale również administrację, ekonomię, fizjoterapię czy architekturę. Tę bogatą ofertę dopełniają studia podyplomowe i doktoranckie oraz szeroki wybór kursów i szkoleń.
Osoby ciekawe świata i chcące zdobyć cenne doświadczenie, dzięki realizowanym na uczelni programom wymiany studentów (m.in. Program Erasmus) mogą z łatwością wyjechać na okres jednego lub dwóch semestrów do jednej z ponad 100 partnerskich uczelni zagranicznych! Politechnika współpracuje z amerykańskimi uczelniami oraz placówkami dyplomatycznymi. Jako jeden z czterech ośrodków w kraju oferuje studentom szereg atrakcyjnych kursów i zajęć w ramach Instytutu Konfucjusza (Centrum Współpracy Polska-Chiny), który promuje wiedzę o Kraju Środka.
Na uczelni prężnie działa Akademicki Zawiązek Sportowy, który w 30 wyczynowych i rekreacyjnych sekcjach zrzesza ponad 1700 studentów. Do dyspozycji studentów pozostają doskonale wyposażona hala sportowa z krytą bieżnią, siłownia czy taneczna salą lustrzana. Na terenie II kampusu znajduje się kryta pływalnia o wymiarach olimpijskich. Studenci mogą liczyć na szereg jednych z najwyższych w kraju stypendiów, zarówno naukowych, socjalnych, z niepełnosprawnościami jak i fundowanych przez miasto Opole oraz ministerstwo.
Uczelnia słynie z nowoczesnych i innowacyjnych laboratoriów. Specjalistyczne urządzenia pozwalają naukowcom i studentom m.in. symulować trzęsienia ziemi, badać wysokie napięcia i infradźwięki, czy współpracować z robotem humanoidalnym NAO. W ramach prac naukowych zajmuje się m. in. technologiami nowoczesnych materiałów budowlanych, czy modelowaniem matematycznym procesów zmęczeniowych na potrzeby przemysłu.

Dane kontaktowe
Politechnika Opolska
ul. Prószkowska 76
45-758 Opole
77 449 80 00
Lokalizacja