E-mail

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Flaga Unii Europejskiej
przejdź do informacji o Regionalnym Funduszu Inwestycji Lokalnych
ePUAP
Biulety Informacji Publicznej UM Opole
RSS
Uniwersytet Opolski

Uniwersytet Opolski

Dla Studenta

Uczelnia dysponuje ogromnym potencjałem naukowym, który przede wszystkim spoczywa w głowach jej utytułowanej kadry oraz w mnogości specjalistycznych pracowni, laboratoriów, centrów informatycznych i medialnych, a także w imponujących zasobach bibliotecznych.
Uczelnia prowadzi badania na najwyższym poziomie naukowym, zgłębiając dotąd nie poznanie zakamarki wiedzy. Jeśli chcesz poszukiwać początków dinozaurów, zgłębiać faunę i florę azjatyckich krajów odkrywając nowe gatunki, badać i rozwijać sieci neuronowe, a wreszcie pracować nad energią przyszłości w postaci fuzji termojądrowej, z pewnością znajdziesz coś dla siebie na tej uczelni. Naukowcy badają cząstki subatomowe, ale też początki państwa polskiego, definiują pojęcie nieskończoności, jednocześnie ratując za pomocą bakterii zanieczyszczone środowisko. Jeśli masz pomysły na ciekawe badania, chcesz realizować swoje pasje i rozwijać karierę, zachęcamy do studiowania na Uniwersytecie Opolskim.
Uniwersytet Opolski stale poszerza i wzbogaca ofertę edukacyjną, nawiązuje współpracę z ośrodkami naukowymi oraz biznesem w kraju i za granicą, prowadzi studia dualne (teoria na uniwersytecie, płatna praktyka w biznesie), prowadzi studia Europa Master (można w ramach jednych studiów zdobyć dyplom trzech uczelni: w Opolu, Dijon i Moguncji), wysyła studentów na zagraniczne praktyki oraz wymiany (program Erasmus), funduje im stypendia, daje możliwość realizacji swych pasji w samorządzie studenckim, kołach naukowych, na obszarze kultury, rozrywki, sportu.

Dane kontaktowe
Uniwersytet Opolski
pl. Kopernika 11a
45-040 Opole
77 452 70 00
sekretariat [at] uni.opole.pl
Lokalizacja