E-mail

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Flaga Unii Europejskiej
przejdź do informacji o Regionalnym Funduszu Inwestycji Lokalnych
ePUAP
Biulety Informacji Publicznej UM Opole
RSS
Opole z nad Odry

Jak dojechać?

Dla Turysty

SAMOCHODEM
Opole usytuowane pomiędzy Wrocławiem a Katowicami łączy autostrada A4, do której z centrum miasta można dojechać już w 15 minut.  Odremontowane drogi wjazdowe do miasta pozwolą Ci dotrzeć w każde miejsce sprawnie i szybko. Z racji swojej kompaktowości, poruszanie się po Opolu samochodem nie przysparza większych kłopotów. W mieście obowiązuje Strefa Płatnego Parkowania podzielona na część A – ścisłego centrum i B- dalszego śródmieścia. Funkcjonuje od poniedziałku do piątku od 8:00 do 17:00. Jeśli potrzebujesz zatrzymać się tylko na chwilę, możesz pobrać „zerowy” bilet, który upoważnia do bezpłatnego postoju przez 15 minut. Obecnie trwają prace nad zamknięciem Starego Miasta dla ruchu kołowego. Tworzone są centra przesiadkowe, które stawiają na zrównoważony transport.
Nowoczesna flota autobusów miejskich dociera do wszystkich dzielnic Opola. Jeśli nie chcesz jeździć autobusem, masz do dyspozycji system rowerów miejskich z gęstą siecią stacji rowerowych. Opole to miasto, w którym wszędzie jest blisko, z powodzeniem można przemieszczać się po nim piechotą, a jeśli masz trochę dłuższą drogę do przebycia, to rowerem dojedziesz w każdy zakątek w 20 min.

Parking dla autokarów

Autokary turystyczne mogą zatrzymywać się na miejscach parkingowych specjalnie dla nich wyznaczonych przed Narodowym Centrum Polskiej Piosenki - Amfiteatrem.

SAMOLOTEM
Bliskie położenie autostrady A4 daje możliwość szybkiego dojazdu do lotniska we Wrocławiu lub Katowicach – Pyrzowicach. Dojazd samochodem zajmuje około jednej godziny.
 
KOLEJĄ
Wyremontowany, zabytkowy Dworzec PKP znajduje się w ścisłym centrum miasta. Stąd można bez problemu trafić w każde miejsce – samochodem, komunikacją miejską lub pieszo. Opole jest bardzo dobrze skomunikowane z innymi miastami w Polsce. Dzięki szybkim połączeniom, z Warszawy można dojechać już w niecałe 3 godziny.
 

 

Tagi
Dane kontaktowe
Urząd Miasta Opola
ul. Rynek 1A
45-015 Opole
77 45 11 800
urzad [at] um.opole.pl
Lokalizacja