E-mail

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Flaga Unii Europejskiej
przejdź do informacji o Regionalnym Funduszu Inwestycji Lokalnych
ePUAP
Biulety Informacji Publicznej UM Opole
RSS
Dostępność w urzędzie
Tekst prosty do czytania ETR
Tłumacz języka migowego
Dni Opola

Dni Opola

Dla Dzieci
Kulturalne
Muzyczne
Top 10

Kilkudniowe, gwarne i barwne święto miasta i jego mieszkańców. Wydarzenie, organizowane w maju, podczas którego każdy opolanin znajdzie w programie coś dla siebie. Czas, gdy warto rzucić wszystko i po prostu wyjść, spotkać się  ludźmi, chłonąć atmosferę wielkiej opolskiej fiesty…
Spacery po mieście z historykami czy architektami; nocne zwiedzanie muzeów; plenerowy dancing - Opolska Prywatka nad stawkiem przy Barlickiego; seanse kina w plenerze; karaoke dla seniorów; pokazy i warsztaty kulinarne; uliczne bitwy tancerzy hip hop; gry terenowe; giełdy staroci czy wieczorny mapping.
Bogatą ofertę dla mieszkańców i zwiedzających mają też w czasie Dni Opola wszystkie miejskie instytucje kultury i sportu. Odbywają się w nich zawody, wystawy, eventy i spotkania. Dla najmłodszych i ich rodziców organizowany jest Piknik Rodzinny z mnóstwem atrakcji: gier, zabaw, animacji, malowania twarzy, pokazów baniek mydlanych, ratownictwa wodnego czy medycznego. Można też spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej albo wybrać w rejs łodzią po Odrze.
Wieczorem natomiast warto iść na koncert gwiazdy. Podczas Dni Opola występowali już m.in. Kamil Bednarek, Wojtek Mazolewski, Lady Pank czy Ania Dąbrowska.

Dane kontaktowe
Urząd Miasta Opola
ul. Rynek 1A
45-015 Opole
77 45 11 800
urzad [at] um.opole.pl
Lokalizacja