E-mail

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Flaga Unii Europejskiej
przejdź do informacji o Regionalnym Funduszu Inwestycji Lokalnych
ePUAP
Biulety Informacji Publicznej UM Opole
RSS
Dostępność w urzędzie
Tekst prosty do czytania ETR
Tłumacz języka migowego
Festiwal Książki

Festiwal Książki

Dla Dzieci
Kulturalne
Top 10

Festiwal, choć „młody”, okazał się jedną z najbardziej udanych imprez ostatnich lat. Na trzy dni absolutnie zelektryzował uwagę opolan i nie tylko. W plenerze na Placu Wolności, tuż obok biblioteki, można usiąść na leżakach i zanurzyć się w literaturze.
Kluczem do sukcesu tego wydarzenia jest program pełen wielkich nazwisk literatury. Gościli na nim m.in. Katarzyna Bonda, Mariusz Szczygieł, Szymon Hołownia, Janusz Leon Wiśniewski, Michał Rusinek, Krzysztof Varga, Opolanin Remigiusz Mróz, Katarzyna Grochola, Grzegorz Miecugow, Wojciech Jagielski, Sylwia Chutnik, Marcin Kydryński, Tomasz Raczek, Artur Andrus, Tomasz Sekielski czy Maciej Orłoś.
Opolski Festiwal Książki to głównie spotkania z gwiazdami literatury, ale też Targi Książki z udziałem wielu wydawnictw z całej Polski, które dają możliwość kupienia wielu nowości książkowych po okazyjnych cenach. Nie brakuje też warsztatów, spotkań i zabaw dla dzieci oraz wieczornych koncertów, na których wystąpiły Sabina Sago, Ania Dąbrowska, Julia Marcell i Fisz Emade Tworzywo. Organizatorem wydarzenia jest Drukarnia Opolgraf oraz Fundacja Fabryka Inspiracji PL, partnerem strategicznym Miasto Opole.

Dane kontaktowe
Miejska Biblioteka Publiczna
ul. Minorytów 4
45-017 Opole
77 454 80 30
sekretariat [at] mbp.opole.pl
Lokalizacja