E-mail

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Flaga Unii Europejskiej
przejdź do informacji o Regionalnym Funduszu Inwestycji Lokalnych
ePUAP
Biulety Informacji Publicznej UM Opole
RSS
Dostępność w urzędzie
Tekst prosty do czytania ETR
Tłumacz języka migowego
Jarmark Bożonarodzeniowy

Jarmark Bożonarodzeniowy

Dla Dzieci
Kulturalne
Rekreacyjne
Top 10

Kiedy opolski Rynek zaczyna pachnieć lasem i skrzyć tysiącami choinkowych lampek to znak, że wielkimi krokami zbliżają się święta. A w centrum zaczyna się Jarmark Bożonarodzeniowy pełen cudów i cudeniek…
Jarmark startuje już w pierwszych dniach grudnia i trwa do wigilii. Tradycją stała się już jedna z najsympatyczniejszych opolskich parad - Marsz Mikołajów. Dużą popularnością cieszą się też warsztaty rzeźbienia w lodzie, gdy opolski Rynek zamienia się w baśniową krainę śniegu.
Podczas jarmarku organizowane są także warsztaty robienia choinkowych ozdób, wypieku chleba czy pierniczków. Jest też wspólne kolędowanie i konkursy z nagrodami. Pod ratuszem pojawiają się atrakcje typu Diabelski Młyn czy stok, z którego można zjechać na pontonie, karuzela, zagroda z reniferami i Mikołajem, któremu towarzyszą elfy oraz Wioska Eskimosów, w której można strzelać z łuku i przejechać się psimi zaprzęgami.
Podstawą jest oczywiście mnóstwo domków wystawienniczych pełnych świątecznych ozdób, przysmaków, rękodzieła i drobiazgów, które mogą stać się podarunkami dla bliskich.

Aktualne informacje dotyczące Jarmarku Bożonarodzeniowego Opole 2021: jarmark-bozonarodzeniowy-kraina-ciepla-2021

Dane kontaktowe
Wydział Promocji
ul. Koraszewskiego 7-9
45-011 Opole
bp [at] um.opole.pl
Lokalizacja