E-mail

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Flaga Unii Europejskiej
przejdź do informacji o Regionalnym Funduszu Inwestycji Lokalnych
ePUAP
Biulety Informacji Publicznej UM Opole
RSS
Dostępność w urzędzie
Tekst prosty do czytania ETR
Tłumacz języka migowego
Jarmark Franciszkański

Jarmark Franciszkański

Dla Dzieci
Kulturalne

Przesłodkie krówki – ciągutki, zaprawiony masą ziół smalec podawany na zdrowym chlebie z kiszonym ogórkiem, zioła i ziołowe balsamy czy pyszne śląskie kołocze – takich przysmaków o. Franciszkanów można skosztować rokrocznie we wrześniu podczas Jarmarku Franciszkańskiego. A przy okazji wesprzeć renowację ich zabytkowego kompleksu klasztornego, bo na ten cel co roku przeznaczany jest dochód ze sprzedaży smakołyków. Podczas jarmarku można też przekroczyć zamkniętą na co dzień klasztorną furtę i zwiedzić kompleks. Ale też posłuchać muzyki i zobaczyć wiele występów tanecznych.
Jarmark Franciszkanów to też świetna okazja, by zaopatrzyć się w regionalne – i nie tylko – przysmaki. Na licznych straganach można kupić prawdziwe miody, wędliny, przyprawy, przetwory, nalewki, piwa, chleby, sery, ciasta, ciasteczka i inne słodycze. Są wśród nich smaki śląski, polskie, ale też kresowe, litewskie, austriackie. Jest też cała masa stoisk z rękodziełem.

Jarmark organizowany jest przez opolski konwent Zakonu Franciszkanów, Urząd Miasta Opola i Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu. Jego główny cel to przybliżenie historii nekropolii Piastów Opolskich, jaką jest kościół Franciszkanów w Opolu oraz zbiórka funduszy na jego renowację.

Dane kontaktowe
Zakon Braci Mniejszych Franciszkanów
Plac Wolności 2
45-018 Opole
Lokalizacja