E-mail

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Flaga Unii Europejskiej
przejdź do informacji o Regionalnym Funduszu Inwestycji Lokalnych
ePUAP
Biulety Informacji Publicznej UM Opole
RSS
Dostępność w urzędzie
Tekst prosty do czytania ETR
Tłumacz języka migowego
Opolskie Dni Seniora

Opolskie Dni Seniora

Kulturalne

Dni Seniora to fantastyczna impreza w całości dedykowana seniorom. Wydarzenie w sam raz dla nieco starszej młodzieży. Odbyło się już dziewiętnaście jego edycji, przeważnie majowych, a każda gromadziła spore grono zainteresowanych.
Zaczyna się od przemarszu i przejęcia symbolicznych kluczy do miasta. Wcześniej jest także msza. A później, w zależności od roku, na przykład… policyjne pokazy, konferencje, warsztaty, szkolenia, darmowe zwiedzanie miejskich placówek czy jednostek, choćby muzeów. Podczas Opolskich Dni Seniora można też zmierzyć poziom cukru czy ciśnienia krwi. Albo wziąć udział w spotkaniach poświęconych poważniejszym problemom, np. takich dla osób i rodzin dotkniętych chorobą Alzheimera.
Organizowane są także wykłady w ramach Uniwersytetu III Wieku, spacery po ciekawych zakątkach Opola, zwiedzania miejskich obiektów z przewodnikiem czy seminaria, które mają odpowiedzieć na pytanie: jak dłużej żyć czy jak skutecznie walczyć ze stresem. Są też treningi nordic walkingu i innych dyscyplin. Nie lada atrakcję stanowi również wielopokoleniowy piknik, dancing czy Wieka Majówka w bierkowickim skansenie.
Głównym organizatorem wydarzenia jest Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.

Dane kontaktowe
Centrum Informacyjno-Edukacyjne "Senior w Opolu"
ul. Krakowska 32
45-075 Opole
77 441 23 70
Lokalizacja