E-mail

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Flaga Unii Europejskiej
przejdź do informacji o Regionalnym Funduszu Inwestycji Lokalnych
ePUAP
Biulety Informacji Publicznej UM Opole
RSS

Kampania edukacyjna "Odpowiedź masz we krwi"

Dla Mieszkańca
baner

Wrzesień to miesiąc świadomości nowotworów krwi. Morfologia krwi to jedno z najbardziej podstawowych badań, dzięki któremu można ocenić ogólny stan zdrowia pacjenta, a także wykryć niepokojące sygnały, świadczące np. o rozwoju nowotworu. Kampania edukacyjna „Odpowiedź masz we krwi” poświęcona jest chorobom krwi i szpiku, w tym nowotworom hematologicznym. Celem inicjatywy jest upowszechnienie wiedzy nt. chorób krwi i szpiku kostnego, ich niespecyficznych objawów, przebiegu i metod leczenia.

Partnerami kampanii są:

  • Polskie Towarzystwo Hematologów i Transfuzjologów,

  • Polskie Towarzystwo Onkologii i Hematologii Dziecięcej,

  • Instytut Hematologii i Transfuzjologii,

  • Stowarzyszenie Hematologia Nowej Generacji.

Intencją Partnerów kampanii jest poprawa wykrywalności chorób hematologicznych poprzez edukację nt. objawów i istoty wczesnej diagnostyki w powodzeniu terapii oraz upowszechnienie morfologii, jako jednego z podstawowych narzędzi diagnostycznych. U podstaw kampanii leży przekonanie, że choć choroby krwi i szpiku kostnego mają różne przyczyny i objawy, łączy je jeden wspólny mianownik – nieprawidłowości, wykrywane w morfologii krwi obwodowej.

W ramach kampanii został również uruchomiony portal edukacyjny www.omwk.pl inspirujący i popularyzujący wiedzę o chorobach krwi i szpiku.

 

вкладення
jpg ulotka
контактні дані
Wydział Polityki Społecznej
ul. Budowlanych 4
45-005 Opole
77 44 35 751/754/757
urzad [at] um.opole.pl
місце